Narzędzie linijka trafia do aplikacji Google Maps

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aplikacja Google Maps jest aktualnie w absolutnym szczycie rozwojowym. Dosłownie co chwilę słyszymy o udostępnionych nowych funkcjach. Właśnie z jedną z nich stało się podobnie. Tym razem firma z Mountain View dodała doskonale znaną z komputerów opcję linijka. Dzięki niej w sposób ręczny możemy mierzyć odległości między różnymi (punktami) miejscami na mapie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Idealnie się funkcja sprawdza w celu posiadania informacji w przybliżeniu dajmy na to dystansu pomiędzy różnymi miastami. Może on być zmierzony zarówno w linii prostej (najszybszej do wykonania) jak i zygzaku (wystarczy tylko kilka razy zaznaczyć punktową orientacyjną trasę). Aby aktywować opcję linijka, wystarczy tylko wybrać pinezką miejsce na mapie, a następnie z rozwijanego dolnego menu przejść do sekcji zmierzenia odległości. To w zasadzie jest wszystko.

Banalnie prosta sprawa. Oczywiście aplikacje Google Maps są dostępne za darmo na Androida www.play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps&hl=pl oraz iOS www.itunes.apple.com/us/app/google-maps-navigation-transit/id585027354?mt=8. Niedawno program wprowadził przydatne funkcjonalności takie jak Twoje miejsca, kierunek poruszania się na mapie (mamy ułatwioną orientację w terenie) czy w końcu efektowny widok 3D osiedlowych bloków.

(fot. Google/Iconfinder/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11712 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt