Mikrofon Androidów będzie na podsłuchu FBI

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

mikrofon-androidow-bedzie-na-podsluchu-fbiAż włos jeży się na głowie. Tak w największym skrócie można określić ostatnie doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Według nich, amerykańskie FBI (doskonale znane chociażby z filmów akcji Federalne Biuro Śledcze) ma możliwość podsłuchiwania użytkowników z najpopularniejszym na świecie mobilnym systemem operacyjnym Android.

Przypomnijmy, że według ostatnich danych za 2Q/2013 zielony robot ma garści aż 80% rynku globalnego. Rozwiązanie FBI polega na zdalnym aktywowaniu mikrofonu w smartfonie z Androidem. Dalszą część tej niepokojącej historii możemy już sobie sami dopowiedzieć. Oczywiście wszystko odbywa się w imię bezpieczeństwa narodowego.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nie można jednak odnieść wrażenia, że inwigilacja obywateli posunęła się o krok za daleko. Nie tak przecież znowu dawno media informowały o prześwietlaniu wiadomości Emaili internautów sieci komórkowej Verizon w ramach czuwania nad potencjalnym zagrożeniem. Te według najnowszych wiadomości ma pojawić się lada moment. Głównym celem ataków terrorystycznych ma być ponownie USA. To pokazuje jak zwykły człowiek jest małym elementem w wielkiej machinie władzy. Według wielu opinii specjalistów, w przypadku bacznego zwracania uwagi na bezpieczeństwo najlepiej wybierać smartfony dostawców BlackBerry lub Apple. Ostatnio wręcz odchodzi się od kanadyjskiego producenta na rzecz tego amerykańskiego. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że aż w tak dużym stopniu prywatność obywateli nie zostanie nigdy więcej naruszona, a określenie Androszpieg będzie tylko żartem.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Mikrofon Androidów będzie na podsłuchu FBI”

    • Kamil

      Ano to, że ostatnio w USA ktoś szukał dziwnych substancji oraz plecaka, a następnie do jego drzwi zapukała Policja z podejrzeniami o przygotowywanie aktu terrorystycznego na wzór tego z Bostonu. Oczywiście wszystko później okazało się być wielką pomyłką, a zatrzymany człowiek zupełnie niewinny

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt