GTA III na tanich smartfonach zadziała nadzwyczaj dobrze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wydawać by się mogło, że kupno taniego smartfona w cenie do 600 PLN skutecznie zamyka nam drogę do rozrywki w formie najbardziej zaawansowanych gier w środowisku trójwymiarowym. Po ostatnich niemiłych przygodach czy też perturbacjach związanych z niedostępnym tytułem typowo 2D Angry Birds Star Wars ten stan rzeczy dodatkowo może nas tylko utwierdzać w tym przekonaniu.

Nic bardziej mylnego. Nasze poczciwe już słuchawki z procesorami wolniejszymi niż nawet jednordzeniowe 1 GHz są w stanie udźwignąć tak poważną i wymagającą grę jak GTA III na Androida. Oczywiście jej jakość działania nie będzie idealna (są momenty spowolnienia), to jednak już sam fakt uruchomienia oraz nadzwyczaj dobrego działania produkcji Rockstar Games może być pozytywnym zaskoczeniem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Mówimy przecież o ekonomicznych słuchawkach często z grafiką GPU Adreno tylko 200, która jest zdecydowanie mniej wydajna od układu Adreno 205 obsługującego standard HD w kwestii nagrywania filmów wideo. Do tego dochodzi rzecz jasna 512 MB RAM pamięci operacyjnej, choć zdarzają się jeszcze urządzenia z 384 MB RAM czy nawet 256 MB RAM. W tym ostatnim przypadku ryzyko wystąpienia pokazu slajdów jest praktycznie pewne. Fakt dostępności potwierdza również sklep Google Play. Inna produkcja Rockstar Games, mianowicie Max Payne na Androida już niestety ma znacznie większe wymagania i nie zagramy sobie na tańszych smartfonach.

Potwierdza to z kolei paczka danych o wielkości przeszło 1 GB, która później zostanie pobrana. Tym samym powinniśmy docenić duże zaskoczenie w postaci działania GTA III na ekonomicznych zielonych robotach. W jego przypadku pobierzemy wartość niespełna 300 MB. I tutaj znowu rodzi się kolejny problem, ponieważ Android nie ściągnie tej wartości bezpośrednio na kartę microSD, tylko w pierwszej kolejności do wewnętrznej pamięci. Następnie przekopiuje po chwili dane na nośnik zewnętrzny. Tym samym musimy mieć domyślnej przestrzeni około 0,5 GB (wliczając w to systemowe dane wynoszące około 150-200 MB). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w nowszych wydaniach zielonego robota tych wszystkich niedogodności już nie ma.

(fot. Rockstar Games/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12090 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt