Apple iPhone pierwszej generacji nie był technologicznym rodzynkiem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Premiera iPhona 5 w opinii wielu była rozczarowująca. Nie zmienia to jednak faktu, iż cena akcji Apple znowu po tym wydarzeniu jest najwyższa w historii i wynosi ona niespełna 700 dolarów. Sporo osób zarzucało mu brak takich funkcji jak NFC (stosowanej głównie w płatnościach zbliżeniowych) czy ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego). Ten drugi element dumnie był promowany przy okazji ostatniego debiutu nowych Nokii Lumii 920 oraz 820.

Wcześniej się chwalił tym aspektem Samsung w swoim flagowym Galaxy S III. Czas jednak porzucić wyścig zbrojeń i na dłuższą chwilę wrócić do przeszłości, w której rynkową premierę miał pierwszy telefon Apple ze słonecznego Cupertino. Pojawił się on w 2007 roku, czyli dobrych 5 lat temu. Smartfon miał rozdzielczość ekranu wynoszącą jedynie 320×480 px, która jest popularna dziś w tanich smartfonach pokroju HTC Wildfire S, Sony Ericsson Live With Walkman.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Na pocieszenie możemy dodać, że był on wielkości 3.5 cala oraz generował 16 milionów kolorów. To jednak nie koniec smaczków na temat pierwszego produktu Apple, iPhone. Sercem smartfona był jendordzeniowy procesor o taktowaniu 412 MHz. Pamięć operacyjna to jedynie 128 MB RAM, mimo to telefon prezentował całkiem przyjemne oraz efektowne animacje w ówczesnym systemie iOS 3. To tylko potwierdza fakt, że do stworzenia dobrego oprogramowania wcale nie potrzeba demona szybkości. Sony Ericsson potrafił wykreować świetną dla oka platformę A200 i to na 200 MHz układach CPU.

Menu działające na sztywno jest mało efektowne, w efekcie na nikim nie robi większego wrażenia. Apple również nie miał problemów z zaoferowaniem na stosunkowo słabych parametrach ciekawego interfejsu użytkownika. Co jednak najciekawsze, iPhone pierwszej generacji nie miał funkcji nagrywania filmów wideo, trzeba było do tego celu instalować zewnętrzną aplikację z App Store. Aparat fotograficzny w jego przypadku to skromne 2 MPix bez autofocus. Jeśli natomiast mówimy o łączności to jego możliwości kończą się na GPRS, EDGE, Wi-Fi i Bluetooth. Brakuje szybkiego mobilnego internetu dzięki zastosowaniu technologii 3G. Sprawę ratowała spora pamięć wewnętrzna, która wynosiła 4 GB, 8 GB lub 16 GB.

(fot. Apple/My mobile studio)

EFEKTOWNE MOŻLIWOŚCI MENU APPLE IPHONE PIERWSZEJ GENERACJI

Przygotowane przez

jest autorem 9140 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Apple iPhone pierwszej generacji nie był technologicznym rodzynkiem”

  1. Albi Odpowiedz

    Prawie wszystko się zgadza, poza tym, że nie istniał w 2007r. App Store i nie było wtedy sytemu iOS, także w wersji 3 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt