Opera również potwierdza największy zysk na platformie iOS Apple

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Opera Software opublikowała bardzo ciekawy raport, który pokazuje poszczególne zyski dla różnych platform mobilnych. Po raz kolejny w nim potwierdza się pewna telekomunikacyjna prawda. Najbardziej opłacalnym systemem operacyjnym dla deweloperów jest iOS od Apple. To później oczywiście przekłada się na słynne telefony iPhone.

Opera dysponuje własną siecią reklam, które możemy spotkać w produktach Opera Mini i Opera Mobile. Wystarczy tylko przypomnieć promowanie na stronie głównej tych aplikacji mobilnych serwisu społecznościowego NK czy Euro 2012. Do tego dochodzą też opłaty od Google z tytułu dostarczania ogromnego ruchu i przy okazji nowych użytkowników.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ich ilość jest już liczona w kilkudziesięciu milionach. Warto jeszcze wspomnieć o poszczególnym udziale procentowym w zyskach dla różnych typów systemów operacyjnych. Pierwsze miejsce jak wiadomo ma iOS, jego wynik to 61.41% (przy udziale w mobilnym ruchu 46.53%), drugi jest Android z 26.56% (udział 24.43%), zaś trzecia poczciwa platforma Java J2ME 9.86% (udział 21.27%). To tylko pokazuje, że klasyczne telefony komórkowe wciąż się liczą na rynku i jeszcze kilka lat minie zanim całkowicie z niego znikną. Czwarta lokata należy do systemu BlackBerry z 1.79% (udział 6.32%), piąte do Sybmiana z 0.37% (udział 1.37%) i szóste (ostatnie w zestawieniu) do Windows Phone ze znikomym rezultatem 0.01% (udział 0.08%).

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt