Polak został wiceprezesem Opera Software

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Naprawdę z dużą przyjemnością przekazuje się takie pozytywne informacje (zwłaszcza w kraju nad Wisłą, w którym sporo osób tylko narzeka, zamiast choć trochę popracować nad swoją lepszą przyszłością). Polak został właśnie wiceprezesem firmy technologicznej Opera Software.

Jest nim osoba Krystiana Kolondra. Wcześniej zajmował się on rozwojem takich produktów jak Opera Mini (wersja na iPhona), Opera TV Store. Teraz będzie skupiał całe swoje siły na rozwoju najważniejszej, bo komputerowej przeglądarki Opera.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Choć w przypadku serwisu My mobile najlepszym produktem Opera Software jest mobilna przeglądarka Opera Mini. To właśnie ona otworzyła okno do świata prawdziwego, pełnowymiarowego internetu na ekranach zwykłych telefonów komórkowych z platformą Java J2ME. Na chwilę obecną na witrynie www.opera.com/company/executive tego norweskiego przedsiębiorstwa nie spotkamy jeszcze jego sylwetki. Zapewne jest to tylko kwestia czasu.

Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że cały dział odpowiedzialny za rozwój Opery przenosi się z ojczyzny do polskiego biura we Wrocławiu (jest też w Warszawie). Tam również znajdują się wydajne serwery, które pomagają w kompresji miliardów witryn web w celu jeszcze szybszego wyświetlenia im wszystkich klientom. Dokładnie w tym samym miejscu jest też rozwijana kultowa Opera Mini, która naszym zdaniem jest najlepszą aplikacją w historii jaka powstała na telefony komórkowe. Odpowiednik komputerowy jest już raczej w odwrocie (tutaj prym wiedzie Google Chrome, który niezwykle dynamicznie zdobywa nowych użytkowników).

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt