Flipboard, kultowa aplikacja nareszcie na Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Flipboard to wręcz kultowa aplikacja na telefony komórkowe. Fenomen programu tak naprawdę polega na kapitalnym sposobie graficznej prezentacji treści. Wszystko odbywa się niezwykle miło i przyjemnie dla oka w formie gazety, magazynu. Nie ma znaczenia czy informacje pochodzą z ulubionych serwisów internetowych, czy też są to jedynie wiadomości od naszych znajomych na Facebooku.

Efekt wizualny jest dosłownie piorunujący. Jeszcze w maju aplikacja pełniąca rolę efektownego czytnika Flipboard była dostępna nieoficjalnie jako wyciek (pewnie kontrolowany). Teraz jest już ona jednak zupełnie normalnie dostępna na platformy Android i Apple (tutaj premiera miała miejsce znacznie wcześniej).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niektórzy nawet zarzucają Flipboardowi, że znacznie lepiej prezentuje informacje od znajomych z Google+ niż sam oryginał stworzony przez koncern z Mountain View. Ten komentarz najlepiej obrazuje najwyższy poziom produktu. Tytuł był już wielokrotnie nagradzany przez różnych podmiotów. Niestety Flipboard nie zadziała na każdym telefonie z zielonym robotem na pokładzie (to są uroki fragmentacji). Idealnym przykładem jest brak wsparcia dla Samsunga Galaxy Pro (zapewne z uwagi na rozdzielczość ekranu 320×240, a nie słabą wydajność). Pozycja jest oczywiście darmowa. Aplikacja nie pobiera informacji z czytnika RSS lecz bezpośrednio ze stron internetowych.

I tutaj rodzi się pewien problem z prawami autorskimi, ponieważ produkcja dobrej jakościowo treści to bardzo ciężka praca. Wydawcy przecież nie zgodzą się na udostępnianie swoich artykułów w pełnej wersji (RSS je ścina do pewnego momentu, potem następuje przekierowanie na stronę docelową) zewnętrznym programom bez wynagrodzenia. Zostało to rozwiązane na takiej zasadzie, że Flipboard nie pobiera całych wiadomości, tylko kilka pierwszych zdań. Mimo tej niedogodności program działa i prezentuje się (być może inspirowany był kafelkowym menu Metro UI z Windows Phone 8) naprawdę fenomenalnie.

Więcej szczegółów znajdziemy na jego temat na witrynie www.flipboard.com. Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Serwis My mobile również stawia na bardzo dobrą jakość prezentacji treści zupełnie jak prezentowany powyżej Flipboard. To co dla innych jest nie do pomyślenia, w nim jest standardem. Oprócz dobrych teksów witryna kładzie ogromny nacisk na sprawy wizualne. Czasami nawet na potrzeby artykułu są tworzone pojedyncze zdjęcia od zera. Z kolei każda inna grafika jest specjalnie upiększana na zasadzie cięcia, dodawania efektów. Takich rzeczy nie spotkamy nigdzie indziej.

(fot. Flipboard/My mobile studio)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Flipboard

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Flipboard (ikona białej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Flipboard
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://play.google.com/store/apps/details?id=flipboard.app&feature=top-free
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Flipboard, kultowa aplikacja nareszcie na Androida”

 1. Kamil Odpowiedz

  No i aplikacja zmniejszyła w locie wymagania i działa teraz nawet na Samsungu Galaxy Pro 😉

 2. mistgras Odpowiedz

  :”Więcej szczegółów znajdziemy na jego temat na witrynie http://www.flipboard.com. Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Serwis My mobile również stawia na bardzo dobrą jakość prezentacji treści zupełnie jak prezentowany powyżej Flipboard. To co dla innych jest nie do pomyślenia, w nim jest standardem. Oprócz dobrych teksów witryna kładzie ogromny nacisk na sprawy wizualne. Czasami nawet na potrzeby artykułu są tworzone pojedyncze zdjęcia od zera. Z kolei każda inna grafika jest specjalnie upiększana na zasadzie cięcia, dodawania efektów. Takich rzeczy nie spotkamy nigdzie indziej.”

  Ciekawe? kazdy blog, który zajmuje się tym co Wy robi tak samo co do grafiki….

 3. Kamil Odpowiedz

  Mylisz się i to grubo. W innych miejscach internetu nikt nie bawi się w tworzenie grafiki pod artykuły o kreowaniu infografik (jeśli już to raz na rok) nawet nie wspominając. Dla przykładu praca na warstwach przy samym tylko tym zdjęciu ( http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2013/01/06/wpisywanie-numeru-bocznego-autobusu-to-najwieksza-wada-mobilet/ ) trwała 20 minut (wycinanie, efekty, cienie) aby tekst był opatrzony najwyższej jakości obrazem. Takie rzeczy tylko w My mobile PREMIUM 🙂

  W ciągu niespełna miesiąca pojawiły się również 4x specjalnie grafiki, mianowicie:

  a) telekomunikacyjna oś czasu (najlepszy operator)

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2013/01/05/play-jest-najlepsza-siecia-komorkowa-na-karte-roku-2012/

  b) podsumowanie roku 2012 (wydarzenia)

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2013/01/02/10-najwazniejszych-momentow-telekomunikacji-w-roku-2012/

  c) podsumowanie roku 2012 (telefony)

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2012/12/31/10-najciekawszych-premier-telefonow-komorkowych-w-2012-roku/

  d) wartości usług dodanych VAS (mocne strony sieci komórkowych)

  http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2012/12/29/infografika-my-mobile-odcinek-8/

  Nawet takie tuzy jak Antyweb czy Spidersweb polskiej sceny technologicznej tym się nie zajmują, gdzie liczy się głównie treść (co z punktu widzenia Google/SEO jest jak najbardziej zrozumiałe). Literki lepiej się indeksują niż obrazki 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt