Aldiko, prawdopodobnie najlepszy do eBooków

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aldiko to naszym zdaniem najlepsza aplikacja do czytania książek elektronicznych tzw. eBooków na ekranie smartfona. Produkt oferuje masę możliwość i naprawdę przydatnych funkcjonalności. Dodatkowo od strony wizualnej prezentuje się niezwykle dobrze (inspiracja była wzięta chyba z telefonów iPhone). Mamy tutaj na myśli brązową półeczkę, regał z książkami.

W menu nosi on nazwę Biblioteki choć można włączyć Widok listy. Ta pierwsza opcja prezentuje się jednak dużo przyjemniej dla oka. Czytnik Aldiko umożliwia czytanie plików w formacie PDF oraz EPUB. Możemy w nim wybrać lekturę w tradycyjnym kolorze czarnego druku na białej kartce jak i również w odwrotnej formie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Chodzi tutaj oczywiście o białe litery na czarnym tle. Ta opcja (dzień/noc) świetnie przydaje się w momencie studiowania literatury w nocy, dzięki czemu jasne światło nie razi nas aż tak mocno w twarz. Możemy też zmienić typ czcionki, jej wielkość, kolor, marginesy. Jest też opcja robienia wygodnych zakładek, dzięki czemu z łatwością wrócimy do ponownego czytania książki w przyszłości. Nie zabrakło również wyszukiwarki tekstowej, pliki bardzo łatwo się ładuje do biblioteki z poziomu karty pamięci w menu aplikacji.

Trzeba tylko za pomocą menedżera plików wskazać odpowiednią lokalizację pliku z naszym szukanym eBookiem. Sprawnie można też przeglądać spis treści i błyskawicznie przechodzić do wybranych podrozdziałów publikacji. Możliwa jest też zmiana orientacji poziomej oraz pionowej. Jasność możemy regulować zarówno automatycznie (o ile nasz telefon posiada czujnik zbliżeniowy w swojej frontowej części) jak i ręcznie. Możliwe jest dostosowanie takich szczegółów jak włączenie numeracji stron, animacja zmiany strony, wyrównanie tekstu (jego wyjustowanie), a nawet odstęp między liniami.

Z łatwością można przechodzić do wybranych stron książki. Można to uczynić zarówno za pomocą wygodnego paska przesuwania jak i pola, gdzie bezpośrednio podajemy numer strony (funkcja Idź do). Produkt jest niezwykle dopracowany w szczegóły, choć ma jedną wadę. Jest nią brak opcji zoom, powiększanie. Można oczywiście to obejść powiększając czcionkę z menu jej wielkości. W kwestii użyteczności zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby danie lupy użytkownikowi w przypadku wykrycia niewyraźnych liter.

Możliwe jest również zaznaczenie wybranego fragmentu tekstu (jego skopiowanie do schowka) i udostępnienie go znajomym np: na Facebooka w formie jakiegoś zaskakującego cytatu. Pojawia się wtedy charakterystyczny, żółty kolor tła. Jest to naprawdę kapitalne rozwiązanie. Podsumowując jednak, czytanie eBooków na tak świetnie dobranej domyślnej czcionce aplikacji Aldiko to prawdziwa przyjemność co potwierdza imponująca liczba aż 5 milionów jego pobrań. Więcej szczegółów znajdziemy na www.aldiko.com.

(fot. Aldiko/My mobile studio)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Aldiko

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Android Market (ikona szaro-zielonej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Aldiko
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://market.android.com/details?id=com.aldiko.android
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9679 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Aldiko, prawdopodobnie najlepszy do eBooków”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt