W 2Q/2012 roku startuje Mobilna TV Cyfrowego Polsatu z dużymi wadami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Z pewnością informacją dzisiejszego dnia (oprócz oczywiście wzajemnej sprzedaży usług z Plusem) było pojawienie się daty startu komercyjnej usługi Mobilna TV w Cyfrowym Polsacie. Ma to nastąpić już w drugim kwartale tego roku (2Q/2012). Ten okres zaczyna się w kwietniu (kończy się natomiast w czerwcu).

Usługa będzie polegała na zastosowaniu specjalnego mobilnego dekodera o nazwie M-T 5000 w standardzie DVB-T. Celowo zwracamy na to uwagę, ponieważ idea mobilności to DVB-H jak Handheld. Tak więc mamy już tutaj pewną kwestię sporną. Dekoder Cyfrowego Polsatu będzie tak naprawdę przystawką, pośrednikiem sygnału DVB-T przez Wi-Fi np: do naszego smartfona.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ten z kolei dalej będzie musiał posiadać zainstalowaną aplikację, aby móc obsłużyć oglądanie mobilnej telewizji. Program na Androida już jest prawdopodobnie gotowy, zaś w najbliższych planach ma dojść do tego jeszcze wersja na telefony iPhone Apple z iOS. Oferta kilku kanałów premium ma być sprzedawana oczywiście w modelu abonamentowym za około 20 PLN. Za te pieniądze otrzymamy 8x kanałów telewizyjnych oraz 12x radiowych. Do tego dochodzą jeszcze programy darmowe w systemie FTA (Free To Air) np: Polsat, TVN, Polsat Sport News, TV4, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7.

Niestety naszym zdaniem jest to za duża komplikacja i sztuczne stwarzanie problemów. Po co te wszystkie kombinacje, przejściówki DVB-T na Wi-Fi. Już nie wspominamy nawet, że DVB-H to prawdziwa mobilna telewizja. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby udostępnienie kilku kanałów na żywo (za 10 PLN za stację) w aplikacji Ipla czy też TVN Player przez 3G niż zabawa w jakieś pośrednictwa oraz mobilne dekodery. Te drugie urządzenia z antenką musimy dodatkowo zawsze nosić przy sobie, a to duży dodatkowy kłopot. Wyjątkiem jest tutaj jedynie chyba użycie go do małego telewizorka np: na pikniku w parku.

Z drugiej jednak strony kto wtedy będzie myślał o oglądaniu telewizji. Łono natury to przecież idealny czas odpoczynku i relaksu. Cyfrowy Polsat ożywi mobilną telewizję, ale nie tak jak trzeba. Tak chyba w największym skrócie można opisać tę sytuację. Na rynku są przecież dostępne tablety z funkcją DVB-T, gdzie również można oglądać darmowe kanały FTA, o których mowa była w drugim akapicie. Naszym zdaniem oferta bardzo mocno rozczarowuje, podobnie jak ostatni przełom Freeyah w Heyah. Co ciekawe według przedstawicieli Cyfrowego Polsatu grupą docelową będą osoby młode, doskonale znające się na nowych technologiach. Naszym zdaniem taki klient, wręcz przeciwnie postawi na dedykowane aplikacje TVN Player, Ipla wraz z darmową łącznością Wi-Fi (lub z wcześniej wykupionym dużym pakietem danych).

(fot. Cyfrowy Polsat/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “W 2Q/2012 roku startuje Mobilna TV Cyfrowego Polsatu z dużymi wadami”

  1. Aserco Odpowiedz

    Zdecydowanie taka telewizja przestaje być mobilna, lepsze jest już rozwiązanie od T czyli puszczać wszystko przez transmisje danych która jest już wliczona w cenę usługa.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt