Premiera TV Mobilnej w Plusie i Cyfrowym Polsacie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Początek tygodnia bez wątpienia należał do Plusa i Cyfrowego Polsatu, którzy od jakiegoś już czasu mają wspólną ofertę. Od poniedziałku, 4 czerwca 2012 roku jest dostępna nowatorska usługa na naszym krajowym rynku telekomunikacyjnym o nazwie TV Mobilna. Ten fakt został nawet dumnie ogłoszony w jednej z informacji podczas wieczornego wydania Wydarzeń (materiał prezentujemy poniżej) w telewizji Polsat.

Zasada działania jest z zgodna tym co już wcześniej zapowiadaliśmy (dotyczy to również ceny na poziomie 20 PLN). Kupujemy ofertę ze specjalnym dekoderem mobilnym M-T 5000, który wyglądem przypomina krótkofalówkę (o wielkości paczki papierosów) z anteną. Później przesyła on sygnał do smartfona przez łączność Wi-Fi.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To jednak nie wszystko, ponieważ wymagana jest instalacja dodatkowej aplikacji o nazwie TV Mobilna. W tej chwili są dostępne dwie wersje takich specjalnych programów na platformy Android oraz iOS stosowana wyłącznie w produktach Apple. Wielka zaletą mobilnej telewizji od Plusa i Cyfrowego Polsatu jest fakt, że nie korzystamy z pakietów internetowych (usługa streamingu tutaj nie występuje). Ten aspekt w dużej mierze był zachwalany w serwisie informacyjnym Wydarzenia. Do tego dochodzi odciążenie sieci komórkowej operatorów, które stopniowo są przecież obciążane, zapychane.

Klienci za sumę 19,90 PLN będą mieli dostęp do 8 kanałów tematycznych takich jak Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, Nickelodeon. Do tego dochodzą też stacje radiowe, ale ten aspekt sobie już darujemy (z uwagi na fakt posiadania funkcji radia przez praktycznie każdy smartfon). Trzeba też pamiętać o kanałach ogólnie dostępnych za darmo w ramach FTA (z angielskiego Free To Air). Do tej grupy zaliczają się chociażby Polsat, Polsat Sport News, TVN, TV4, TV6, TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVN 7, TTV, TV Puls, Polo TV, nawet Eska TV.

Liczba darmowych programów jest imponująca. I właśnie w tym momencie rodzi się pytanie, czy klientów aż tak mocno skusi oferta kanałów premium Cyfrowego Polsatu typu Polsat Sport, Polsat Sport Extra. Równie dobrze może on sobie kupić na portalach aukcyjnych tablety z łącznością DVB-T i też za darmo sobie oglądać całkiem pokaźną liczbę stacji telewizyjnych. Podobne dekodery przenośne mobilnej telewizji puszczające dalej sygnał z Wi-Fi są od nich nawet droższe.

W tym miejscu warto jeszcze przypomnieć, że Plus oraz Cyfrowy Polsat oferują kontrakt na 2 lata. Bez umowy za dekodery zapłacimy podobne sumy co za oddzielne tablety (zestaw z urządzeniem mobilnym M-T 5000 kosztuje 329 PLN). W abonamencie ten sam model to wydatek 99 PLN, co już może niektórych dziwić. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć dwa słowa o profitach dla klientów Cyfrowego Polsatu i Plusa. Pierwsi z nich mogą liczyć na zmniejszony abonament do wartości tylko 9,90 PLN miesięcznie.

Drudzy zaś są zwolnieni z opłat aktywacyjnych, które zawsze ponoszą nowi klienci danego operatora (z wyjątkiem ofert na kartę). Wybierając produkt TV Mobilna możemy również korzystać z usług telekomunikacyjnych. Cena minuty rozmowy to 0,49 PLN (do Play 0,79 PLN), SMS ma koszt 0,19 PLN i MMS 0,40 PLN. Widać duże podobieństwo z Plusem, zwłaszcza w dwóch ostatnich opcjach. Więcej szczegółów znajdziemy na stronach biura prasowego Plus oraz na witrynie www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp. Zasięg DVB-T znajdziemy na www.plus.pl/mapa_zasiegu_plusa.

(fot. Cyfrowy Polsat/My mobile studio)

REKLAMA USŁUGI TV MOBILNA

WYDARZENIA – FRAGMENT ROZMOWY Z PREZESEM CYFROWEGO POLSATU

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt