Telefony z funkcją kamery HD kosztują teraz 800 PLN

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mamy dobrą informację dla wszystkich miłośników nagrywania filmów wideo w jakości HD (720p@30fps) za pomocą telefonów komórkowych. Ceny smartfonów w ostatnim czasie wyposażonych w tę funkcję mocno spadły do poziomu około 800 PLN. Co ciekawe na początku stycznia tego roku wskazywaliśmy na wciąż wysoki koszt takiej zabawy w High-Definition.

Droga była wtedy przyjemność nagrywania w HD (trzeba było wydać sumy rzędu 1.000 PLN). Teraz to się zmienia i to na plus. Idealnym przykładem jest prezentowany na zdjęciu Sony Ericsson Live With Walkman. W wielu popularnych sklepach internetowych, portalach aukcyjnych nową sztukę możemy nabyć już za 800 PLN. Co niezwykle ważne, szybkość klatek to aż 30 na sekundę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Obraz nagrywany będzie zatem płynny, a nie przycinający się. Tak właśnie jest w przypadku wartości mniejszych niż 25 fps. Pierwsze symptomy zapowiadające pojawienie się tanich smartfonów z kamerami HD mogliśmy zauważyć w ekonomicznej Nokii Lumia 610 w Niemczech. Produkt również oferował wideo w jakości HD (720p@30fps). Prawdopodobnie na koniec 2012 roku będziemy mieli na rynku prawdziwy wysyp tanich telefonów komórkowych z kamerami HD. Pozostaje zatem z niecierpliwością czekać na taki właśnie pozytywny stan rzeczy. Może cena dojdzie jeszcze do magicznych 600 PLN. W przeszłości tak właśnie było z pierwszymi tanimi smartfonami z Androidem. Dzięki temu zupełnie nie opłacało się wtedy kupować zwykłych telefonów komórkowych tzw. feature phone. Lepiej dołożyć przysłowiową stówkę (100 PLN) i mieć zupełnie inny poziom.

(fot. Sony Ericsson/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Telefony z funkcją kamery HD kosztują teraz 800 PLN”

  1. olik Odpowiedz

    Z telefonami  Sony Ericsson dałbym sobie spokój, kiepska inwestycja zwłaszcza że niema co liczyć na aktualizacje czy gadżety tej firmy. Teraz jest Sony, która przedstawiła nam już swoją serie telefonów i to raczej w nie firma bedzie inwestować ! 

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt