TV Mobilna w Plusie idzie do piachu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jeszcze do końca roku sieć komórkowa Plusa będzie oferować usługę TV Mobilna. Taki zaskakujący komunikat możemy przeczytać sami na dedykowanej podstronie zielonego operatora. To może oznaczać, że rozwiązanie w Polsce zupełnie się nie przyjęło. Choć jego premiera z wielką pompą (oraz ilością reklam telewizyjnych) miała miejsce na początku czerwca bieżącego roku to i tak niewiele ona dała.

TV Mobilna posiadała jedną zasadniczą wadę, o której już wspominaliśmy w jednym z pierwszych artykułów na jej temat. Chodzi oczywiście o duże skomplikowanie usługi i sztuczne stwarzanie problemów w formie specjalnego dekodera przypominającego wyglądem krótkofalówkę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przetwarzał on następnie naziemny telewizyjny sygnał DVB-T na Wi-Fi, który później był odbierany za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Dzięki temu użytkownik mógł oglądać swoje ulubione programy bez ogromnych opłat za transfer danych. Niestety takie rozwiązanie całkowicie przeczyło idei mobilności. Nikt przy zdrowych zmysłach nie nosi przecież ze sobą dodatkowego urządzenia, które designem przypomina relikt z przeszłości (krótkofalówkę wyglądająca niczym zabawka z późnych lat PRL).

Z pewnością dużo lepszym pomysłem byłoby zaoferowanie klientom dokładnie tej samej usługi za stałą kwotę miesięczną, ale po sieci 3G/HSDPA (o LTE już nawet nie wspominając). Plus przecież dysponuje najlepszymi nadajnikami. W dodatku potencjalna ilość użytkowników nią zainteresowanych zapewne byłaby tak mała, że o problemie przeciążenia sieci nie mogłoby być jakiejkolwiek mowy. Co jednak najciekawsze, usługa TV Mobilna wciąż jest oferowana normalnie w Cyfrowym Polsacie.

Możemy się o tym przekonać na www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna. Być może jest kwestią czasu jej zamknięcie również u słonecznego operatora. Czas pokaże czy zaoferowanie zniżki 5 PLN w abonamencie w Cyfrowym Polsacie zmieni nikłe zainteresowanie produktem TV Mobilna. W Plusie nie zdało to całkowicie egzaminu. Operator do 31 stycznia 2013 roku wszystkim klientom zapewnia zwrot poniesionych kosztów z tytułu zakupu dekodera. Po otrzymaniu pisma od telkoma użytkownicy w przeciągu 14 dni mogą bez dodatkowych opłat zerwać również z nim umowę.

(fot. Plus/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt