Problem z pamięcią wewnętrzną w Androidzie
|
|
- wtorek, Luty 7, 2012, 2:41
- Praktyczne
- 2 komentarze
Posiadanie dużej karty pamięci (4 GB i większej) w Androidzie wcale nie zapewnia nam komfortu ogromnego wgrywania aplikacji oraz gier z Android Market. Po raz kolejny dają o sobie znać niestety bugi oraz błędy systemu sygnowanego logiem sympatycznego zielonego robocika. Co ciekawe problem wcale nie dotyczy innych typów plików np: muzyka, filmy, dokumenty.
Amatorzy instalowania gier oraz aplikacji będą mieli problem z wewnętrzną pamięcią. Pojawić się on może zwłaszcza w tańszych smartfonach, które mają tylko 100 MB wolnej pamięci dla użytkownika (te lepsze już dysponują pojemnością 1 GB). Problem polega na tym, że część danych w momencie instalacji np: gry trafia zawsze do wewnętrznej pamięci.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
|
Jak łatwo sobie wyobrazić już po kilkunastu instalacjach dużych gier np: GTA 3 dla Androida pojawi się problem. Gdy jeszcze dołączymy do tego kilka tych mniejszych typu Angry Birds, Cute The Rope i jeszcze jakieś przydatne aplikacje użytkowe (Opera Mini, TVN Player, Ipla, HBO GO) to może nam się pojawić poważny problem z ledwo działającym menu. Tak właśnie jest w momencie braku pamięci wewnętrznej urządzenia. Wcześniej jednak ujrzymy odpowiedni komunikat na pasku powiadomień z logo czerwonej karty pamięci. Swoją drogą to ciekawe niedopracowanie Androida. W zwykłych telefonach w momencie instalacji setki gier Java, wszystkie dane schodziły na kartę pamięci i nie było żadnych problemów.
Mogliśmy mieć w pamięci telefonu raptem 5 MB wolnego miejsca i 2 GB na karcie. U zielonego systemu taka sytuacja oznacza już dla nas spore kłopoty. W przypadku Androida część naszych danych trafia zawsze niestety na konto wewnętrznej pamięci. Moment instalacji dużej gry zabrać nam może za jednym zamachem raptem 20 MB-tów. Co ciekawe programy na Androida faktycznie instalują się na karcie pamięci w (domyślnej) pierwszej kolejności o ile jest ona zainstalowana w urządzeniu. Nie pomaga nawet czyszczenie cache, które już było omawiane szerzej przy zmianie hasła konta Google i problemach w działaniu usług typu Android Market.
(fot. Google/Iconfinder/My mobile studio)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
2 komentarze do “Problem z pamiÄ™ciÄ… wewnÄ™trznÄ… w Androidzie”
Skomentuj
Wszystko fajnie, ale gdzie tu jakaÅ› porada?!
Mnóstwo porad jak odzyskać chociaż część utraconej pamięci wewnętrznej znajdziesz pod tagiem pamięć 🙂
http://www.my-mobile.com.pl/index.php/tag/pamiec/