Nowy, gorszy wygląd Google Search po aktualizacji w Androidzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Google konsekwentnie stosuje strategię upodabniania swoich rozwiązań do najnowszego mobilnego dziecka, Androida 4.0 zwanego także jako Ice Cream Sandwich. Takie wrażenia można odnieść po tym co zobaczyliśmy po aktualizacji drobnego produktu, Google Search (wygodny pasek wyszukiwarki Google) umieszczany na pulpicie w standardzie z nowym telefonem.

Na małych ekranach z rozdzielczością np: 320×240 px wygląda on dużo gorzej (zbyt wąska, ciemna barwa) niż jego pierwotna wersja. Być może ten problem nie występuje na większych wyświetlaczach. Kilkanaście krytycznych komentarzy można już przeczytać w Android Markecie. Co ciekawe aktualizacja dostępna jest dla Androidów w wersji 2.2 i 2.3.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na szczęście istnieje możliwość odinstalowania aktualizacji. W tym celu należy przejść do Menu > Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami > Zakładka Wszystkie > Szukaj (wyszukiwarka Google) > Odinstaluj aktualizację. Po tej prostej czynności znowu zyskamy stary, dobry wygląd inteligentnej wyszukiwarki, która znacznie lepiej się prezentuje. Najnowsza wersja Google Search oferuje minimalistyczny wygląd, wyniki wyszukiwania są jeszcze szybsze, dodatkowo są grupowane i jeszcze lepiej dopasowywane.

Niestety w momencie wpisywania jakiegoś słowa kluczowego, pierwszeństwo ma wyszukiwanie w internecie, a nie w telefonie. Wcześniej w momencie wpisywania nazwy kontaktu, czy też gry zawsze najpierw wyświetlała się ikona aplikacji, a dopiero później rezultaty z internetu. Teraz sieć www ma pierwszeństwo co jest zrozumiałe w przypadku firmy budującej swój sukces w internecie. Więcej szczegółów o zmianach znajdziemy na www.googlemobile.blogspot.com/2012/01/new-easier-to-use-google-search-for.html.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Nowy, gorszy wygląd Google Search po aktualizacji w Androidzie”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt