Powiedz Ok Google w dowolnym momencie w zamian za ciągle działający w tle mikrofon

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

powiedz-ok-google-w-dowolnym-momencie-w-zamian-za-ciagle-dzialajacy-w-tle-mikrofon

Przy okazji zeszłorocznego artykułu o oficjalnej premierze Androida 4.4 KitKat padło stwierdzenie, że być może funkcja Ok Google uruchamiająca zdalnie wyszukiwanie głosowe powoduje ciągłą aktywność mikrofonu, a przez to zwiększony pobór energii baterii. To niesamowite, jak później przyszłość się sprawdziła w tej materii.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście w Androidzie 4.4 KitKat w momencie debiutu funkcja komend głosowych działała tylko na aktywnym wyświetlaczu w menu pulpitu lub uruchomionej akurat aplikacji Wyszukiwarka Google (można ją poznać po charakterystycznym pasku z polem do wprowadzania tekstu przez użytkownika). Teraz to się zmienia. Internetowy gigant postanowił uwolnić pewną opcję Androida L dla swoich konsumentów. Chodzi o systemowy program Google Search oznaczony numerkiem 3.5.14, który trafia do pierwszych użytkowników w formie aktualizacji ze sklepu Play.

Jego wielką zaletą jest ciągła gotowość do akcji wyszukiwania głosowego z każdej sekcji menu telefonu. Wystarczy tylko wypowiedzieć słowo klucz Ok Google. Oznacza to ponadto nieustanną pracę mikrofonu w tle, co w dobie ostatniej afery taśmowej staje się wręcz niesłychanie groźne oraz niebezpieczne dla Państwa (przez niepozornych kelnerów rejestrujących rozmowy). W przypadku aktywnego ekranu funkcja działa w każdym miejscu menu, natomiast niepodświetlonym wyświetlaczu trzeba też pamiętać o konieczności podłączenia smartfonu do ładowarki i gniazdka pod napięciem.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Powiedz Ok Google w dowolnym momencie w zamian za ciągle działający w tle mikrofon”

    • Kamil

      Podejrzewam, że i bez tego programu NSA spokojnie może sobie włączyć w każdym telefonie na świecie typu smartfon mikrofon, kiedy tylko zechce. Cóż, władza…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt