Jedna jedyna oficjalna aplikacja Google na Windows Phone istnieje

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

jedna-jedyna-oficjalna-aplikacja-google-na-windows-phone-istnieje

O konflikcie na linii Google oraz Microsoft można tworzyć elaboraty. Wielu czołowych aplikacji giganta z Mountain View niestety nie uświadczymy na Windows Phone (na szczęście sprawę ratują zamienniki Google Maps czy też YouTube), choć w drugą stronę paradoksalnie Microsoft otworzył się na Androida. Wystarczy nadmienić debiut Office wraz z kapitalnymi, w dodatku darmowymi notatkami OneNote.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Warto jako ciekawostkę wspomnieć, że mimo tych wszystkich animozji spotkamy jednak jedną jedyną oficjalną aplikację Google na Windows Phone. Jest nią nic innego jak klient największej na świecie wyszukiwarki internetowej. Co jednak najciekawsze, program dysponuje kapitalną funkcją wyszukiwania głosowego. Jest nawet charakterystyczny, czerwony animowany okrąg znany z interfejsu Google Now. Tzw. opcja voice search zaskakuje dokładnością rozpoznawania mowy użytkownika.

W dodatku aplikacja jest też udawaną przeglądarką. Wszystko za sprawą normalnego otwierania linków do witryn internetowych wewnątrz programu. Tym samym do czasu oficjalnej premiery polskiej wersji językowej asystenta głosowego Cortana na Windows Phone 8.1 mamy pewnego rodzaju zastępstwo. Bezpłatną aplikację Google o wielkości 1 MB pobierzemy ze sklepu Windows Phone Store na www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/google/220bfbf2-ee02-496c-a656-651a6c0c6518.

(fot. Microsoft/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt