Zanika granica pomiędzy zwykłymi telefonami, a smartfonami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Obserwując rynek klasycznych telefonów komórkowych możemy zauważyć bardzo ciekawą rzecz. Stają się one coraz bardziej rozbudowane i w coraz mniejszym stopniu różnią się od urządzeń określanych zaszczytnym mianem smartfon. Przez to zaciera się granica, która kiedyś była przecież bardzo widoczna.

Dobrym przykładem są ostatnie premiery fińskiej Nokii np: modele C3-00, C3-01, X3-02 (dwa ostatnie to słuchawki Touch and Type). Oparte są one na najnowszym wydaniu autorskiej platformy S40 szóstej edycji. Ekran główny w urządzeniach wykorzystujących te oprogramowanie jest naprawdę mocno rozbudowany, niczym typowy smartfon.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Możemy sobie zmieniać jego wygląd za pomocą widgetów. Co ciekawe te mogą pracować w trybie na żywo (live) i być automatycznie aktualizowane. Przykładem takich aplikacji mogą być chociażby Facebook, Twitter, Nokia Email, Windows Messenger, Google Talk, Yahoo Messanger, Ovi Chat.

W sumie możemy na pulpicie telefonu wyświetlać aż trzy takie okna (np: Facebook, Windows Messenger, Nokia Email). Dzięki temu nasza z pozoru zwykła słuchawka będzie sprawiała wrażenie zaawansowanego smartfona, choć w rzeczywistości nim nie jest. Podobnie sprawa wygląda ze specyfikacją klasycznych telefonów.

Dzisiaj jest już ona tak mocna jak w przypadku wielu smartfonów. Tutaj za przykład posłuży nam model Sony Ericsson W995. Telefon nie posiada żadnego znaczącego systemu operacyjnego, a mimo to może się pochwalić bardzo mocną specyfikacją, która zawiera aparat fotograficzny 8,1 Mpix z trybem makro, wysokiej jakości odtwarzacz muzyczny Walkman Wi-Fi, GPS, a nawet DLNA. W tym przypadku jednak autorskie menu A200 Sony Ericsson nie oferuje nam aż tak wielu rozbudowanych funkcji wyświetlanych na ekranie głównym.

(fot. Nokia)

Chyba raczej nie ma takie możliwości, wydaje mi się że jest to wyłącznie aplikacja mobilna, która działa tylko na telefonach komórkowych 😐

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt