Menu działające na sztywno mało efektowne

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Zwykłe telefony komórkowe określane mianem tzw. feature phone starają się nie odstawać od swoich starszych braci, smartfonów. Ich interfejsy, czyli popularne menu są często bardzo efektowne. Zawierają one nawet animacje, które nadają mu jeszcze większy element nowoczesności. Doskonałym przykładem jest autorski system Sony Ericssona o nazwie A200.

Animowane menu możemy spotkać zarówno w modelach drogich np: W995 jak i tych znacznie tańszych jak chociażby Cedar. Niestety w tej drugiej grupie słuchawek panuje ostatnio bardzo zła tendencja do pozbawiania telefonów jakichkolwiek animacji. Doskonałymi przykładami są modele Spiro, czy najnowszy Sony Ericsson TXT.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Widać to po klipach w serwisie YouTube. Co ciekawe te same elementy menu ładnie się animują w kuzynach z tej samej serii produktowej. Dobrym porównaniem jest Spiro z Zylo (posiada animowane menu), czy też Sony Ericsson TXT z Cedar. W tej drugiej parze animacje występują w słuchawce Cedar np: gdy przeglądamy naszych znajomych z Facebooka na pulpicie w formie przesuwających się kwadracików z awatarami. W zdecydowanie nowszym modelu TXT tej funkcjonalności już nie uświadczymy. Wszystko będzie działało na sztywno i trochę mniejsze wrażenie będzie robiło na użytkowniku poruszającym się po takim menu.

Trzeba przyznać, że jest to niestety bardzo niepokojący trend. Kiedyś dotyczył on wyłącznie najsłabszych techniczne telefonów. Teraz poprzeczka jest zawieszana coraz wyżej i nawet średniej klasy telefony nie mają co liczyć na efektowny interfejs. Przy okazji warto zaznaczyć, że dla wielu innych autorskich platform sztywne menu jest od wielu lat standardem niemal w każdym jego calu. Tak właśnie jest w słuchawkach Nokii i jej autorskim systemie S40 6th Edition. Wyjątkiem są tutaj jedynie telefony dotykowe oraz dedykowane aplikacje galerii zdjęć, czy też zewnętrzne programy Java.

(fot. Sony Ericsson)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt