Meltemi to za mało, Nokia wykupuje Smarterphone

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie ma dnia w telekomunikacji bez jakiejś ciekawej informacji. Nokia wykupiła norweską firmę z siedzibą w Oslo o nazwie Smarterphone, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania na zwykłe telefony komórkowe typu feature phone. Wartość transakcji nie jest znana. Jedyne szczegóły dotyczą ilości zainwestowanego kapitału przez obecnego właściciela na poziomie 6,5 milina euro.

Smarterphone nie jest dużą organizacją, ponieważ zatrudnia jedynie 15 pracowników. W tym miejscu warto podkreślić fakt, że jest to już druga próba ulepszenia platformy S40, która jest bardzo mocno krytykowana przez wielu użytkowników. Wcześniej mówiło się o jej zastąpieniu przez system Meltemi.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Teraz jednak Nokia stawia na Smarterphone. Na zdjęciu obok widzimy wyraźnie, że ta platforma dedykowana modelom tzw. feature phone prezentuje się naprawdę nieźle. Posiada ona nawet animowane menu i górną czarną belkę informacyjną (przypominającą rozwiązanie z Androida w wybranych modelach z nakładką producenta). Wizualnie już dla samego oka jest to przyjemniejsze doznanie, niż S40 6th Edition, które potrafi drażnić nawet samym krojem czcionki.

Aż dziw bierze, że sami projektanci interfejsu nie widzą tego, że pewne rzeczy są najzwyczajniej w świecie słabe. To samo jest w Symbianie, który przeszedł lifting w postaci wersji Anne, Belle. Czcionka niestety nadal jest kiepska, a same menu w wielu obszarach bardzo ubogie graficznie. Dużo lepiej pod tym względem sytuacja wygląda w iOS, Androidzie, BlackBerry 7 OS oraz Windows Phone. Nokia zakupując Smarterphone podkreśla swoją strategię ekspansji prostych telefonów komórkowych.

S40 jest dużo mniej wydajnym oprogramowaniem w stosunku do A200 Sony Ericssona. Niektórzy nawet twierdzą, że A200 Sony Ericssona to tak naprawdę modyfikowany Brew OS. System swego czasu był dostępny w telefonach BenQ. Więcej szczegółów o firmie Smarterphone znajdziemy na stronie www.smarterphone.com. Znajduje się tam wiele zdjęć systemu. Poniżej zaś prezentujemy materiał filmowy prezentujący platformę Smarterphone w praktycznym działaniu. Z pewnością jej wygląd jest bardziej interesujący niż owiane już złą sławą S40.

(fot. Smarterphone/My mobile studio)

PRZYKŁAD INTERFEJSU TELEFONU Z PLATFORMĄ SMARTERPHONE

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt