QVGA@25fps zamiast QCIF@15fps

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W internecie jest bardzo dużo portali opisujących telefony komórkowe. Dotyczy to zarówno ich szerszych testów jak i również szczegółowego opisu specyfikacji urządzeń. Niestety bardzo wiele z nich podaje przy okazji błędne dane. To oznacza fakt, że ich twórcy nawet nie weryfikują (niestety) autentyczności publikowanych przez siebie materiałów.

Dobrym przykładem jest specyfikacja kamery wideo w telefonie Nokia C3 na potężnym portalu GSMarena.com. Serwis podaje, że słuchawka nagrywa klipy jedynie w jakości QCIF@15fps. Oznacza to rozdzielczość 176×144 px z ilością 15 klatek na sekundę. W rzeczywistości jest natomiast znacznie lepiej. Telefon kręci filmy w standardzie QVGA@25fps. Jest to bardzo popularna rozdzielczość 320×240 px z całkiem przyjemną (płynną) ilością 25 klatek na sekundę.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla porównania dodamy, że multimedialny (z Wi-Fi, GPS, 3G/HSDPA, połączeniami wideo włącznie) model Sony Ericsson W715 mógł się pochwalić jedynie 15-ma klatkami przy tej same rozdzielczości QVGA (320×240 px). Wcześniej mieliśmy przez jakiś czas podobny problem z modelem Sony Ericsson Cedar. Tam również większość znaczących serwisów informowała o jakości nagrywania VGA.

W praktyce jednak okazało się, że nie jest aż tak dobrze i musimy się zadowolić jakością standardową QVGA (15@fps). Co ciekawe nawet sama witryna producenta swego czasu informowała o tak wysokiej rozdzielczości nagrywania (w tym ekonomicznym modelu). Jedyny polski sklep oficjalny Sony Ericsson sklep do dzisiaj prezentuje taką błędną informację. Pozostaje tylko mieć nadzieję, ze oficjalne strony producentów już nie będą popełniały błędów w tak kluczowych kwestiach (choć wiadomo każdemu, nawet największemu koncernowi mogą się one przydarzyć).

(fot. Nokia/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt