Sprawdź ilość klatek kamery wideo w telefonie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo często chcielibyśmy mieć sami możliwość sprawdzenia zaawansowanych parametrów nagrywania kamery naszego telefonu. Może to być nie tylko rozdzielczość rejestrowanego materiału, ale także jego ilość klatek na sekundę (FPS) dzięki czemu wiemy jak płynny jest nasz nagrany film. Może to być również sprawdzenie formatu obrazu (4:3 lub 16:9), formatu kodeka audio np: AMR lub AAC.

Z pomocą przychodzi nam jeden z najlepszych kodeków do odtwarzania filmów na komputerze o nazwie K-Lite Codec Pack. Pakiet instalacyjny zawiera także sam program do oglądania plików wideo o nazwie Media Player Classic w różnych formatach (w tym tych typowo mobilnych jak MP4 oraz 3GP). To właśnie w nim będziemy mogli sprawdzić wspomnianą w tytule ilość rejestrowanych klatek przez kamerę naszej słuchawki.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wystarczy tylko zgrać plik z pamięci telefonu do komputera, a następnie uruchomić go we wspomnianym programie. Później klikamy na File > Properties > MediaInfo (ostatnie zakładka). Gdy jeszcze klikniemy na > Save As będziemy mogli sobie wszelkie szczegóły wyeksportować do wygodnego pliku tekstowego w formacie *.txt. Dzięki tej prostej aplikacji komputerowej będziemy mogli wreszcie sami poznać wszelkie szczegóły dotyczące technicznej specyfikacji mobilnej kamery wideo (oraz porównać ją z innymi modelami), które arcytrudno jest znaleźć nawet na oficjalnych stronach producentów (nie ma ich nawet w elektronicznych instrukcjach w formacie PDF). Nie mówimy już tutaj o błędach, które także i tam niestety występują.

(fot. Nokia/Sony Ericsson/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt