Idealna sieć komórkowa według My mobile

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Konkurencja na rynku sieci komórkowych w Polsce staje się coraz bardziej zacięta. Świadczyć może o tym nawet nasz ostatni ranking, w którym czołówka ma bardzo zbliżone do siebie wyniki. Różnica w nim występująca wynosiła zaledwie 1 punkt. W tym artykule spróbujemy przedstawić naszą wizję idealnej sieci komórkowej w obecnym momencie (styczeń 2011).

Powinna ona oczywiście mieć niskie ceny w standardzie (bez zbędnych pakietów kupowanych hurtowo). Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich głównych sieci wyniosłaby 0,19 PLN (podobnie jak w mBank mobile). Koszt jednej wiadomości tekstowej SMS to 0,06 PLN (tak jest już teraz w GaduAIR). Oczywiście nie zabrakłoby w niej pakietu danych 100 MB za cenę np: 10 PLN bez limitu danych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Po przekroczeniu podstawowej paczki danych (w jakości 3G/HSDPA w miastach lecz już niekoniecznie HSPA+) spadałaby zaś jego prędkość. Występowałby w nim tradycyjnie już lejek, ale nie 16 kb/s (jak ma to miejsce w Erze), lecz 48 kb/s. Byłaby to wartość zbliżona do GPRS, ta z kolei pozwalałaby nawet na korzystanie z telefonu w formie modemu dla komputera. Jak się okazuje jest on zupełnie znośny w praktyczny użyciu.

Zasilenie konta sumą 5 PLN dawałoby nam aktywność numeru na okres 1 roku czasu. Dotyczyłoby to zarówno połączeń wychodzących jak i przychodzących. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie musielibyśmy już w nagłych wypadkach zmuszani do zasilenia telefonu. Taki problem często występuje w sieciach W3 (Plus, Era, Orange), gdzie blokowane jest nam konto, na którym nadal są pozostałe środki (głównie ze względu na czas jego ważności np: 50 PLN daje aktywność 3x miesięczną).

Naszym zdaniem operator, który faktycznie wprowadziłby takie rozwiązanie z miejsca mógłby zostać liderem. Nie przeszkadzałoby w tym nawet brak jakiejś dużej wartości dodanej np: Muzodajnia (ceny już od 0,08 PLN za utwór+bezpłatny transport w sieci Polkomtela), darmowy dostęp do grupy serwisów wap (jak w sieci FreeM), czy nawet bezpłatnego dostępu do komunikatora internetowego. Użytkownicy uzyskali by w ten sposób prawdziwą mobilną wolność internetową (w jakości GPRS), nie nadwyrężając zbytnio sieci komórkowej jak to miało miejsce w angielskim telkomie O2.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt