20 MB może być korzystniejsze od 100 MB

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

O tym jak ważna jest jednostka naliczana opłat w mobilnym internecie informowaliśmy już wiele razy. To właśnie ona ma wpływ na szybkość zużywania się naszej paczki danych, a także powoduje dużo bardziej korzystną taryfikację danych dla końcowego klienta (bez zbędnego zaokrąglania w górę, przez co traci on na tym rozwiązaniu).

W pewnej sytuacji może dojść nawet do pewnego rodzaju paradoksu. Polega on na tym, że pakiet 20 MB (naliczany co 1 kb) może być korzystniejszy od pakietu 100 MB (gdzie jednostką taryfikującą jest wielość 100 kb). Sytuacja ta została szerzej przedstawiona w jednym z wcześniejszych naszych artykułów. To właśnie w nim łączymy się często pobierając małą porcję danych (np: 2x dziennie korzystamy z komunikatora i poczty Email). Wtedy to właśnie najwięcej tracimy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Chodzi tutaj oczywiście o ilość wykonanych sprawdzeń poczty, czy wejść na komunikatory. Przy wcześniejszych założeniach pakiet 100 MB da nam około 480x takich wejść (po 240x na pocztę i komunikator), podczas gdy malutki pakiet 20 MB pozwoli nam wykonać aż 980x takich akcji (po 480x wejść na pocztę i komunikator). Widzimy więc, że w pewnych sytuacjach może nam wygenerować 2x większą ilość korzyści. Ten przykład po raz kolejny pokazuje nam jak ważna jest niska 1 kb-towa jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie.

Na chwilę obecną oferują ją zaledwie dwójka operatorów. Są to mBank mobile i GaduAIR. Są to także sieci działające w ramach MVNO (w oparciu o roaming wewnętrzny nadajników sieci Plus GSM). Być może dzięki rosnącej konkurencji dołączą do nich także i duzi strukturalni gracze W3. Jeszcze kilka lat temu Plus oferował przecież naliczanie internetu mobilnego z dokładnością do 1 kb, lecz niestety zostało to zmienione na 100 kb.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt