Plus już wkrótce wdroży LTE, czyli sieć 4G-eneracji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jeszcze na dobre nie zadomowiła się w naszym kraju sieć 3G-eneracji, a już przedstawiciele Polkomtela zapowiadają wdrożenie w życie ultra szybkiej sieci LTE. Jest ona potocznie nazywana także siecią 4G-eneracji. Po ostatnich udanych testach w Krynicy-Zdroju, najprawdopodobniej przyjdzie czas na Warszawę.

Już 29 listopada bieżącego roku sieć Plus przeprowadzi konferencję związaną właśnie z 4G (LTE). Na niej operator zdradzi swoje plany dotyczące technologii Long Term Evolution. Z pewnością będzie to pierwszy duży krok do publicznego jej udostępnienia wszystkim klientom sieci. Być może to właśnie stolica będzie pierwszym takim miejscem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Dla przypomnienia dodamy, że prędkości w ramach sieci 4G są naprawdę imponujące. Prędkość pobieranych danych może dochodzić nawet do 100 Mb/s zaś tych wysyłanych do 50 Mb/s. Takie transfery mogą śmiało konkurować z tradycyjnymi łączami kablowymi. Niestety największą wadą sieci mobilnych są nakładane na klientów ograniczenia w postaci zużytego transferu.

Dzięki 4G możemy oglądać strumieniowo filmy w jakości Full HD bez denerwujących przycięć. Można w to wliczyć nawet bardzo modną ostatnio telewizję HD. Przy okazji warto zaznaczyć, że to właśnie Plus był innowatorem w dziedzinie wdrażania szybkiego internetu mobilnego w standardzie 3G. Pozostaje tylko mieć, że rozwój 4G będzie równie szybki bynajmniej jeśli chodzi o zasięg w miastach i miasteczkach.

(fot. LTE/Plus)

Tagi: , , ,

Przygotowane przez

jest autorem 10740 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt