PREMIERA: Pierwszy nadajnik 5G w Polsce od Play zburzony
|
|
|
- sobota, Marzec 15, 2025, 13:06
- News
- Dodaj komentarz

Aż łezka się w oku kręci jak się przypomni pierwszy nadajnik 5G w Polsce udostępniony dla zwykłych klientów przez sieć komórkową Play w Toruniu. Miało to miejsce w połowie 2019 roku. Wcale nie chodziło tym razem o testy laboratoryjne jedynie dla wybranych testerów. Wystarczyło tylko mieć odpowiedni smartfon z dedykowaną łącznością piątej generacji.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Teraz po prawie sześciu latach, budynek Torseed (na którym był BTS z 5G od P4) na rogu ulic Żółkiewskiego, Apratora, Wschodniej i Żwirowej został zburzony. Tak kończy się historia pierwszego nadajnika 5G z Play w kraju nad Wisłą. Trochę brutalnie niczym w amerykańskim mieście ruin o nazwie Detroit z upadłą gospodarką przemysłową. Oczywiście nie ma zaskoczenia, co stanie w jego miejscu.
Chodzi o apartamentowiec mieszkaniowy. Tym samym znowu deweloperzy budowlani zrobią udany interes. Kto wie, może inwestycja zostanie włączona do prestiżowego tzw. osiedla piernikowego w prawie centralnej części miasta. Dziś, w 2025 roku technologia 5G jest w zasadzie dostępna w całej Polsce jeśli chodzi o miasta. I pomyśleć, że kiedyś była niszowa jedynie dla wybranych dzielnic aglomeracji. To się na szczęście zmieniło.
(fot. Play/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj






