PREMIERA: Gigantyczny krach na rynku Google Ads dla witryn niczym w Wall Street [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W słonecznym Los Angeles, czyli mitycznym wręcz Hollywood trwa protest aktorów i scenarzystów. Duże wytwórnie filmowe w największym skrócie nie chcą płacić artystom godziwych wynagrodzeń. Według badań marketingowych My mobile, aktualnie jesteśmy świadkami wielkiego krachu systemu reklamowego Google Ads na witrynach. Przypomina on wręcz słynny kryzys na giełdzie Wall Street.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jeśli dany twórca osiągał kiedyś wynik rzędu 40 PLN, 30 PLN czy 20 PLN za tysiąc odsłon to teraz ma analogicznie 4 PLN, 3 PLN lub 2 PLN. To przepaść. Generalnie koncern Google zarabia jedno zero więcej od tzw. artysty internetowego. Aż dziw bierze, że producenci treści pisanych nie robią dużych protestów pod biurami giganta sieciowego rozsianymi na całym świecie wzorem aktorów z genialnego serialu Breaking Bad. Właśnie okazuje się, że nawet platforma streamingowa Netflix unika ludziom płacenia uczciwych zarobków.

Z pewnością lider rynku VOD typu premium na brak gotówki nie narzeka. Co ciekawe, Polski Instytut Sztuki Filmowej raz po raz wspiera krajowe obrazy. Te później trafiają na platformy streamingowe Netflix, HBO Max oraz Amazon Prime Video. Trochę to dziwne, ponieważ mówimy o płatnych podmiotach z abonamentem. Te powinny się finansować samodzielnie, a nie korzystać z pomocy Państwa. To nie koniec smaczków. Kalkulator Google AdSense pokazuje bowiem dziesięciokrotnie zawyżoną wartość względem rzeczywistości po analizach My mobile.

(fot. Wikipedia/My mobile)

PROTESTUJĄCY AKTOR SERIALU BREAKING BAD

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Gigantyczny krach na rynku Google Ads dla witryn niczym w Wall Street [My mobile TV]”

 1. Kamil Odpowiedz

  Reklamy Google Ads coraz czesciej bekowy display znany z telewizora w grze GTA IV & GTA V niestety 🙁

 2. Kamil Odpowiedz

  Google niedawno wygasilo banerki na YouTube, moze stad taka katastrofa na displayu G Ads na witrynach? 😐 #pro_marketing

  • Kamil

   Google powinno isc w strone Video Ads, cos jak te klipy reklamowe w okienku na Telepolis czy Tabletowo. Wtedy kosiloby hajs niczym na YouTube na doslownie kazdej odslonie w duzo lepszym modelu PPV wzgledem slabego PPC #pro_marketing

 3. Kamil Odpowiedz

  Alez to upadlo, kiedys mozna bylo wykrecic wynik 40 ziko aka emerytura na 1k odslon tekstu, a teraz marne 0,50 PLN (50 groszy) w modelu PPC. Co z tym monopolem paskudnym rynku zrobi Unia Europejska? Pewno nic jak zawsze 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt