PREMIERA: Nie po to kupujemy telefon z 5G, aby je później wyłączać w celu oszczędzania baterii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W branży technologicznej gruchnęła wiadomość, że 5G pobiera zdecydowanie więcej energii niż łączność 4G. Chodziło o dynamiczniejsze zużycie baterii na poziomie nawet o 11%. Wydźwięk artykułu był wręcz taki, aby celowo przełączać się na standard LTE poprzedniej generacji. Zdaniem My mobile to prawdziwe kuriozum. Nie po to bowiem kupujemy nowoczesne smartfony.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Używajmy zawsze ich pełen wachlarz możliwości nawet pomimo faktu nieco krótszego czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. To tak, jakby posiadać nowy inteligentny telefon komórkowy z ekranem odświeżanym 120 Hz i włączanym starszym trybie 60 Hz. Nie warto cofać się w rozwoju dla tylko trochę dłuższego momentu działania słuchawki. Lepiej funkcjonować krócej, ale w zdecydowanie lepszych warunkach.

W przeciwnym razie chyba trzeba rozważyć powrót do klasycznych telefonów tzw. feature phonów. Za chwilę w całej Polsce zostanie wyłączona technologia 3G, która może zwłaszcza w ich przypadku powodować rozmaite problemy. Tymczasem nowe proste telefony bez żadnych większych kłopotów obsługują standard 4G LTE. Jest to znakomita informacja dla wszystkich seniorów, których z powodzeniem ostatnio szkoli Orange.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Nie po to kupujemy telefon z 5G, aby je później wyłączać w celu oszczędzania baterii”

 1. marco Odpowiedz

  Podążając tą drogą można by się zastanowić „po co mi samochód który osiąga prędkość 240 km/h skoro po mieście jeżdżę średnio 50 km/h” 🙂
  W przypadku smartfonów zasada jest podobna, zawsze warto mieć lepszy sprzęt choć nie ze wszystkich parametrów korzysta się na co dzień. Z reguły jest tak że smartfon z 5G agreguje lepiej pasmo 4G+. Taki przykład z mojego podwórka gdzie w domu korzystamy z 3 smarfonów (wszystkie w tej samej sieci bez dostępu do 5g) I tak s7 (2016) i Redmi note 12 (2023) osiągają podobną prędkość w domu ok 50 Mb/s a s21FE (2022) ok 80 Mb/s. A więc „leciwy” s7 sprzed 7 lata ma taką samą prędkość poboru jak tegoroczy Redmi 12 note :-). Testując te 3 modele telefonów s21FE z reguły osiągał prędkość kilkadziesiąt lepszą pomimo pasma 4G.
  Natomiast co do 5G to nie przekreślam tej technologii tylko radzę „poczekać na lepsze czasy” z docelowymi częstotliwościami. Dziś gdy mamy pseudo 5G nie ma co żyłować baterii. Telefon z 5G warto mieć 🙂

  • Kamil

   50 km/h to ja wyciagam na rowerze podczas treningu jak jade z gorki 😉

 2. Czytelnik Odpowiedz

  Może Kamilu byś się przyjrzał jak wyglądają „promocje” u różnych operatorów?
  Np. w orange za założenie konta w aplikacji szpiegującej mamy 100GB na 31 dni co ciekawe na każdy numer. Nastomiast w t-mobile mamy też w aplikacji szpiegującej jakieś tam śmieszne 35GB na ileś tam dni i marne 14 dni bez limitu przepustowości, co ciekawe jest wolniej niż w orange mimo że używają tych samych BTS (sprawdzałem)

 3. Czytelnik Odpowiedz

  Tak w ogóle ci operatorzy strukturalni np. orange czy t-mobile są śmieszni oferując jakieś 100-400GB na miesiąc do pakietów.
  Nie jestem matematykiem ale mamy tutaj bieda 3,22GB na dzień w przypadku 100GB na 31 dni i 13,33GB na 30 dni w przypadku t-mobile.
  To jest żałosne.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt