PREMIERA: Niesłychany wyzysk twórców na platformie Twitch

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Program motywacyjny platformy streamingowej dla graczy o nazwie Twitch dobitnie pokazuje jak słaby jest polski rynek i stawki reklamowe w marketingu internetowym. Pewna streamerka pochwaliła się jak duże sumy oferuje motywacyjne działanie serwisu dla twórców. Uwaga, jest to całe 128 dolarów za 131 godzin streamingu, czyli około 16 dni roboczych (po 8 godzin).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Biorąc pod uwagę obecny kurs dolara (4,37 PLN) łącznie zarobimy na Twitchu w tym czasie astronomiczne 560 PLN. Są to drobne jak to kiedyś celnie powiedział szef dużego portalu technologicznego o stawkach Google Ads w kraju nad Wisłą (te mogą być nawet 20x niższe względem rynku USA). Załóżmy więc, że wyżej nadmieniona osoba twórcy internetowego jest na etacie w branży IT z pensją 5.000 PLN miesięcznie. Jej dniówka to 250 PLN.

Przez te 16 dni w biurze zarobiłaby w tym samym czasie około 4.000 PLN. Różnica jest kolosalna, bo 3.440 PLN względem Twitcha. Aż chciałoby się powiedzieć, witamy w nowej filozofii pracy, swoistego rodzaju ekonomii gigantów cyfrowych. Pikanterii całej sprawie dodaje jeszcze jeden fakt. Otóż Twitch znanemu YouTuberowi Wardędze w ramach programu motywacyjnego zaoferował aż 3.000 dolarów, czyli 13.000 PLN za podobny czas streamowania. Jak więc widzimy, są równi i równiejsi.

(fot. Twitch/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Niesłychany wyzysk twórców na platformie Twitch”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt