Potężne odpływy klientów w Plusie po 4Q/2022

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nadal jest spore poruszenie w temacie MNP. Tylko tak należy rozumieć liczbę niespełna 357 tysięcy numerów telefonii komórkowej, które zmieniło swojego operatora. Dalej w 4Q/2022 ulubionym telekomem Polaków jest T-Mobile jak w poprzednim kwartale. Dziwić mogą jednak potężne odpływy klientów w przypadku Plusa. Zielony gracz ma pod kreską prawie 44 tysięcy numerów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Stratny bilans jest też po stronie Orange, które legitymuje się odpływem blisko 8 tysięcy użytkowników. Play zaś jest na plusie ponad 9 tysięcy numerów. Imponuje z kolei T-Mobile i jego spora nadwyżka niespełna 19 tysięcy klientów. Jeśli natomiast chodzi o graczy wirtualnych (MVNO) jak zawsze aż chciałoby się powiedzieć, imponuje A2Mobile (raportowany pod skrzydłami Premium Mobile) z nadwyżkami około 6,6 tysiąca.

Nieźle radzą sobie też wikingowie (ależ znakomity był pierwszy sezon historycznego serialu o takim samym tytule na platformie streamingowej Netflix), czyli Mobile Vikings mające nad kreską 3,8 tysięcy numerów. Lajt Mobile może się pochwalić wzrostami w liczbie 1,4 tysiąca konsumentów. Wnioski są jasne. Mieszkańcy kraju nad Wisłą nie są ślepo przywiązani do własnej sieci komórkowej i bardzo chętnie ją zmieniają na lepszą.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Potężne odpływy klientów w Plusie po 4Q/2022”

 1. Adam Odpowiedz

  To dobrze, sieć się odetka, jak również jest szansa na lepszą ofertę.

  Jak przez dwa-trzy lata zyskiwali dużo klientów i byli na pierwszym miejscu w rankingu przenoszenia numerów, a później przyszła pandemia, to sieć miejscami po prostu… zdechła. Były nawet kłopoty z realizacją połączeń telefonicznych w godzinach szczytu i siłowe rozłączanie połączeń. To już raczej przeszłość, ale pokazuje jedno – odpływ klientów to raczej dobra wiadomość dla tych, co pozostali. Tak, T-Mobile, dawny lider prędkości, radzi sobie teraz średnio. Czemu? Więcej klientów, po prostu.

  • Kamil

   Plus ma u mnie dramatycznie wolne LTE na poziomie 15-20 Mb/s, epic fail 4G via Polkomtel 😐

 2. marco Odpowiedz

  Trudno się dziwić że ludzie z Plusa uciekają. Jakość sieci dramatyczna a szybkie 5G w obrębie kilkusetmetrów od niektórych btsów „wiosny nie czyni”. Odpływ abonentów o tym świadczy. Ostatni wzrost Playa pokazuje że warto inwestować w infrastrukturę pomimo że oferta tego operatora nie jest najtańsza. Rozmach z jakim Play uruchamia nowe bts-y robi wrażenie. Bts-y Playa często powstają w miejscach gdzie inni operatorzy nie mają zasięgu. Również w dużych miastach Play nie odpuszcza. Natomiast co do zasięgu Orange to zauważyłem dziwną rzecz. Otóż w wielu sklepach sieci „Biedronka” jest problem z zasięgiem czego sam doświadczyłem. Jeden z pracowników Biedronki powiedział mi że klienci często mają problem z płatnością blikiem. Dochodzą do drzwi odbierają blika i wracają do kasy aby dokonać płatności. Hm…dziwna przypadłość.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt