PREMIERA: Średnia prędkość 5G w Plusie to zaledwie 140 Mb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Średnia prędkość mobilnego internetu w technologii 5G i sieci komórkowej Plus to około 140 Mb/s (dokładnie 139,2 Mb/s). Takie są wyniki pomiarów serwisu Speed Test. Trochę słabo aż chciałoby się powiedzieć. Człowiek oczami wyobraźni ma te wszystkie artykuły czy komentarze pod nimi, na których użytkownicy chwalą się realnymi osiągami na ulicy rzędu 300 Mb/s w nowych smartfonach z włączoną aplikacją pomiarową.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Takich wartości oczekujmy owszem, ale na domowym stałym łączu Wi-Fi. W sieci mobilnej nie ma na to absolutnie żadnych szans. Przykład Plusa pokazuje, że jego prawdziwemu 5G bliżej do 100 Mb/s niż 200 Mb/s. Wskazuje na to zaokrąglenie cyfry 4 w dół zgodnie zasadami matematyki. Dopiero od 5-tki możliwe jest zaokrąglanie w górę. Inne sieci mają słabe osiągi 5G, czyli Play (72,3 Mb/s), Orange (70,3 Mb/s) i T-Mobile (66,3 Mb/s).

Bardziej tam mamy marketingowe 5G niż prawdziwe. Więcej szczegółów znajdziemy na www.speedtest.pl/wiadomosci/rankingi/najszybsze-5g-w-plusie. Klasyczne pomiary Speed Test za październik również nie zmieniły pozycji lidera. Dalej jest nim T-Mobile (z wynikiem 44 Mb/s), a za nim odpowiednio Orange (43,4 Mb/s), Play (42,7 Mb/s) oraz ku zaskoczeniu Plus (39,3 Mb/s). Potwierdza to podstrona www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#pazdziernik-2022.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12976 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Średnia prędkość 5G w Plusie to zaledwie 140 Mb/s”

 1. alex Odpowiedz

  „Średnia prędkość 5G w Plusie to zaledwie 140 Mb/s” – to co powiedzieć o Play, T-Mobile i Orange które udają że mają 5G a speedy u nich 2 razy mniejsze niż w Plusie?

 2. Adam Odpowiedz

  2024: średnia prędkość 5G na nowym paśmie to zaledwie 300 Mb/s
  2025: 5G mmWave to porażka, jeden metr w bok i tracisz cały zasięg
  2026: 5G – miała być rewolucja, a średnia prędkość ciągle spada

  Prorok? Nie, doświadczenie. Fizyki nie przeskoczycie. Problemy dokładnie te same co w 2G, tylko szerokość pasma znacznie większa. I tak w końcu się zapcha.

  Światłowód 1 – 100Gb/s do domu to jest przyszłość niezawodnej komunikacji.

  • Kamil

   Do domu spokojnie wystarczy najgorszy swiatlowod 300 Mb/s, gdzie nareszcie mi plywa zawsze Cyberpunk 2077 na Google Stadia! ? #premium_gaming

  • Kamil

   Skad to wiesz? Ciekawostka, notebook Toshiba obsluguje Wi-Fi 150 Mb/s a na liczniku 160 Mb/s mam na stronie Fast.com powered by Netflix ?

  • Adam

   Wiem bo SpeedTest podał ostatnio:

   „W tej kategorii [LTE] można mówić o idącej „łeb w łeb” trójce liderów (T-Mobile, Orange, Play), gdyż różnice miedzy pierwszym (T-Mobile) a trzecim miejscem (Play) to zaledwie 3%. Nieco wolniejszy, bo o 9% jest Plus (39,3 Mb/s), którego średnią prędkość pobierania i tak już znacząco „wspiera” sieć 5G, bez której średnia wynosiłaby 32 Mb/s. ”

   Widać, że Plus postawił krzyżyk na LTE. Teraz tylko 5G się liczy.

  • Kamil

   Cos jest na rzeczy, w Plusie w nocy wyciagam zaledwie 38 Mb/s. To jest jakis dramt. Kiedys w Play mialem magiczne 100 Mb/s ?

  • Kamil

   Teraz mam ledwo 32 Mb/s. Szkoda, ze tak sie stalo z tym krzyzykiem. Wszak Plus byl liderem kiedys technologii LTE, a teraz jest krolem nieco wolnego 5G

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt