Plus dalej bije rekordy w Speed Test teraz dzięki 5G Ultra

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Długo nie musieliśmy czekać od jakże dumnych zapowiedzi wdrożenia prędkości 1 Gb/s dla mobilnego internetu w sieci komórkowej Plus. Z dniem wczorajszym, czyli 12 czerwca bieżącego roku Plus oficjalnie wystartował z transferem zbliżonym do światłowodu. Jego marketingowa nazwa to 5G Ultra. Mowa o skoku z poprzednich 600 Mb/s do obecnych 1 Gb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Aż przypominają się stare czasy polskiej telekomunikacji, gdzie Play miał podobne przedrostki ale dla 4G LTE Ultra (było to nic innego jak LTE Advanced oznaczane na ekranie naszych smartfonów symbolem LTE+ lub 4G+ w zależności od dystrybucji oprogramowania). Teraz podobnie jest z 5G Ultra (będące namiastką 5G SA, czyli Standalone). Zasięg miast i miejscowości jest całkiem niezły, podobnie jak lista wspieranych modeli. Wystarczy nadmienić Toruń czy Lubicz Dolny.

Więcej dokładniejszych szczegółów znajdziemy na oficjalnej podstronie operatora www.plus.pl/news/art-8790-5g-ultra-plusa-internet-mobilny-szybki-jak-swiatlowod-1-gbs. To nie koniec sukcesów Polkomtela. Notuje bowiem również kolejny wzrost średnich prędkości transferów w serwisie Speed Test. Teraz wynosi on dokładnie 52,4 Mb/s po wzroście z 50,5 Mb/s. Uwolnienie 5G dla każdego zrobiło więc kolosalną robotę PR. Potwierdzenie jest na www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#maj-2023.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12976 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Plus dalej bije rekordy w Speed Test teraz dzięki 5G Ultra”

  1. Adam Odpowiedz

    Nie, to nie jest namiastka 5G SA. Opóźnienia się nie zmienią.

    5G Ultra to jest agregacja dwóch częstotliwości 5G NSA i jeszcze jednej LTE. Skoro wymaga LTE do działania, to 5G SA być nie może.

    Zasięg wcale nie jest niezły, jest słaby. Porównaj 356 stacji 5G Ultra do 3000-3500 wszystkich stacji 5G! Ledwo 10 procent!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt