PREMIERA: Creative, legendarna marka odtwarzaczy MP3 dziś jest nieznana

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę zaskakujące jak na przestrzeni lat dawne marki tracą na znaczeniu. Niech za przykład posłuży brand Creative, który na przełomie 1999-2000 roku bił wszelkie rekordy popularności za sprawą cyfrowych odtwarzaczy plików muzycznych MP3. Dziś jest on wśród młodego pokolenia kompletnie nieznany. Coś jak Panasonic albo Technics. Wszystko przez smartfony.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Ogromna dominacja inteligentnych telefonów komórkowych spowodowała, że mało kto bawi się dziś w oddzielne urządzenie do słuchania muzyki. Chodzi oczywiście o wygodę. Swoje też robią platformy streamingowe z Spotify na czele. Trend wypierania odtwarzaczy muzycznych przez telefony zaczął się już w 2011 roku. Teraz po dekadzie mamy swoistego rodzaju przepaść. Tylko najwięksi pasjonaci bawią się jeszcze w odtwarzacze MP3.

Sony je co prawda produkuje, ale jest to sprzęt dla audiofilów. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż smartfony Xperia również wspierają wysokiej jakości pliki dźwiękowe stosownymi standardami z Hi-Res Audio na czele. Podobnie jest z cyfrówkami czy nawet lustrzankami. One również przegrywają dramatycznie walkę z aparatami fotograficznymi inteligentnych telefonów komórkowych. Historia dzieje się na naszych oczach.

(fot. Creative/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Creative, legendarna marka odtwarzaczy MP3 dziś jest nieznana”

 1. GaduAir Odpowiedz

  MuVo V200
  MuVo N200

  to było coś…ale to te 15 lat temu jak nie dawniej…Był to HIT choć drogi, ludzie byli zmuszeni kupować taniznę za 100-200zł LARKi i inne Manty…Choć LArk Smile nie był aż taki zły.

  • Kamil

   Ta tanizna to byl szajs, a Creative Micro N200 moj taki iPod dla biednej Polski plus genialna funkcja ripowania audio kabelkiem z mini Jack kaset do formatu MP3 🔥 #petarda

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt