PREMIERA: Plus przekracza magiczną barierę 50 Mb/s jako jedyny w Speed Test

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Stała się rzecz historyczna w kwietniowym notowaniu Speed Test. Otóż sieć komórkowa Plus przekroczyła magiczną barierę średniej prędkości mobilnego internetu wynoszącą 50 Mb/s. Tak działa uwolnienie 5G w praktyce dla wszystkich klientów (nawet tych, którzy nie mają telefonów z wsparciem dla tej nowoczesnej technologii bezprzewodowej transmisji danych).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Jeszcze miesiąc temu wynosiła ona 49,6 Mb/s w przypadku Polkomtela gwoli przypomnienia niejako z aptekarskiego obowiązku. Teraz Plus może dumnie się pochwalić wynikiem 50,5 Mb/s, czyli można już zaokrąglać do 51 Mb/s zgodnie z zasadami matematyki (0-4 równamy w dół, zaś końcówki 5-9 w górę). Potem jest T-Mobile (z 46,9 Mb/s), Play (46,5 Mb/s) oraz zdecydowanie najsłabszy Orange (44,5 Mb/s) z tzw. W4.

Więcej dokładniejszych szczegółów znajdziemy jak zawsze na podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#kwiecien-2023. To nie koniec wszystkich atrakcji dla miłośników superszybkiego internetu. Otóż Plus wdraża kosmiczną prędkość aż 1 Gb/s dla swojego 5G po wzroście z ówczesnych 600 Mb/s, co potwierdza jakże dumnie biuro prasowe telekomu w komunikacie www.plus.pl/news/art-8776-najszybsze-5g-w-polsce-przyspieszy-do-1-gbs.

(fot. Plus/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Plus przekracza magiczną barierę 50 Mb/s jako jedyny w Speed Test”

 1. Adam Odpowiedz

  Dotychczasowego 5G nie uważałem za chwyt marketingowy.

  Natomiast ta prędkość 1 Gb/s chwytem marketingowym już jest! Praktycznie niemożliwe jest nawet zbliżenie się do niej. Doagregowany skrawek pasma 2100 oraz pasmo 1800 (to przecież dzielone z LTE!) nie dadzą takich osiągów. Pasmo 1800 na LTE jest bardzo obciążone i sam Kamil najlepiej wie jak działa w jego mieszkaniu. No i co z tego, że teoretycznie odpowiada za jakieś 200 Mb/s z tego 1 Gb/s, skoro jest bardzo, bardzo obciążone i zysk z agregacji to będzie u Kamila z 10 – 20 Mb/s.

  To jest chwyt marktingowy. W dodatku chwyt, który obsłużą TYLKO i wyłącznie najnowsze telefony. Potrzebna jest bowiem agregacja pasma LTE i dwóch pasm 5G, z większość telefonów obsługujących nawet plusowe 5G tego nie potrafi.

  Czekać trzeba na nowe pasmo 3500 i teoretyczne 1,8 Gb/s. A ten dzisiejszy marketing odrzucić.

  • Kamil

   Chyba tylko najnowsze iPhony to potrafia 5G SA, tymczasem ja juz mam 5G na kwadracie dzieki Wi-Fi 6 od Vectra aka 300 Mb/s mam 100% na tle lipnego 4G, gdzie Sony Xperia 10 z max speed 600 Mb/s wyciaga tylko 40 Mb/s przy dobrych wiatrach w nocy 😐

  • Adam

   Światłówód to światłowód, zawsze będzie lepszy. Kablówkowy DOCSIS nieco gorszy, ale nadal o wiele lepszy niż sieci komórkowe, które nie gwarantują żadnych parametrów.

  • Albert

   Jak na razie Plus jako jedyny dysponuje szerokim pasmem na częstotliwości 2600 MHz (TDD), więc jego 5G ma obecnie wyraźnie wyższe prędkości maksymalne niż konkurencja.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt