My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Huawei promuje w fizycznym sklepie Gspace, czyli nieoficjalne pobieranie aplikacji Google

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Huawei po tym jak stracił wsparcie dla oficjalnych aplikacji Google jest w nieciekawej sytuacji. Dla zwykłych klientów bowiem marka została ostatecznie skreślona. Wszak, kto chciałby kupować drogi smartfon za grube tysiące bez tak podstawowych produktów jak poczta Gmail czy mapy Google Maps. Huawei doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnego problemu.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

W efekcie robi wszystko, aby ratować upadły na dobrą sprawę segment inteligentnych telefonów komórkowych. Nie pomogą w tym sztuczne artykuły reklamowe typu content marketing na zaprzyjaźnionych portalach technologicznych. Huawei w fizycznych sklepach z elektroniką Media Markt promuje metodę instalowania aplikacji Google za pomocą tytułu Gspace. Brak wsparcia dla usług GMS z pewnością jest bolesny.

Jego autorski HMS, czyli Huawei Mobile Services raczej nigdy nie pokona potęgi Google Mobile Services. Przez to trzeba iść w stronę ręcznej instalacji nieoficjalnych pozycji w formie plików APK. Próbować można, ale klientom raczej nie będzie chciało się w to bawić na tle normalnie działających słuchawek z aplikacjami Google. Więcej szczegółów o projekcie Gspace znajdziemy na oficjalnej witrynie www.gspaceteam.com.

(fot. Gspace/Media Markt/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “PREMIERA: Huawei promuje w fizycznym sklepie Gspace, czyli nieoficjalne pobieranie aplikacji Google”

 1. Kamil Odpowiedz

  Huawei Polska Warszawa prosi o usuniecie z artykulu slowa nieoficjalne. Niestety nie mozna tego zrobic, poniewaz kazda instalacja aplikacji spoza repozytorium sklepu Google Play w formie pliki APK jest neoficjalna bez aprobaty tworcow Androida

  • Adam

   Trochę będę bronił Huawei. Kami, ciesz się, że w ogóle Android pozwala instalować aplikacje z plików. Gdyby to było Apple, to być został z gołym telefonem już na zawsze.

   Sprawa Huawei pokazuje jedno. Zostaliśmy całkowicie uzależnieni od dwóch komporacji. Jedna jest bezlitosna, druga jeszcze nie. Oczywiście: Apple – na telefonie nie zainstalujesz żadnej aplikacji bez ich zgody. Google – tu sprawa jest lepsza, jest oficjalny sklep, są alternatywne sklepy, jest instalacje z pliku. I oby tak zostało.

   Instalacja aplikacji z pliku to jak cofnięcie się do prehistorii informatyki. Ale w przypadku odgólnej blokady (jak Huawei) nie ma innego wyjścia.

  • Kamil

   Ponoć te appki Google z zewnętrznych sklepów i tak zle działają na smartfonach Huawei

  • Adam

   Jeśli te appki z zewnętrznych sklepów są w dużym stopniu uzależnione od usług Google, to tak – będą źle działać. Bo usług Google na telefonie nie ma!

 2. Kamil Odpowiedz

  Wczoraj na My mobile RESEARCH widzialem jak gosciu z maniaKa zachwala smartfony Huawei pakiet Gspace, ze niby appki Google dzialaja super (choc masa userow narzeka na crashowanie aplikacji). W komentarzach szybko czytelnicy ujawnili nieoznaczona reklame. Wielki upadek marketingu internetowego i Huawei po najnowszym banie 4G z Wi-Fi od rzadu USA

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt