PREMIERA: Nowy wygląd YouTube jest inspirowany Amazon Prime Video

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,50 na 6)
Loading...

Gdyby się tak głębiej zastanowić to nowa aplikacja YouTube mogła być inspirowana zupełne innym tytułem. Chodzi o mocno odświeżony design pozycji od platformy streamingowej Amazon Prime Video. Wystarczy nadmienić tutaj chociażby charakterystyczne zaokrąglone rogi miniaturek filmów. Wcześniej były one zdecydowanie bardziej kanciaste niczym prostokąt.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

To się jednak zmieniło bezpowrotnie. Trzeba przyznać, iż nowy krój wygląda zdecydowanie lepiej. Projektanci YouTube bez wątpienia doskonale sobie zdawali sprawę z ulepszenia największego na świecie serwisu wideo z filmami od użytkowników internetu. Z pewnością wszystko było wcześniej poprzedzone licznymi testami użyteczności (UX) oraz tymi z gatunku A/B (różne warianty witryn do wyboru).

Wszak zmianę obserwować będzie społeczność setek milionów użytkowników YouTube. To nie są żarty jakby to powiedziała młodzież, a bardzo poważna sprawa dotykająca ogromu odbiorców treści. Swoją drogą to ciekawe, kto kogo następnym razem skopiuje. Równie dobrze może to być jakaś nowa funkcja w HBO Max na wzór Netflix czy Canal+ Online. Ostatnio aplikacja TVP VOD czerpała bowiem garściami z kroju Netfliksa.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12969 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “PREMIERA: Nowy wygląd YouTube jest inspirowany Amazon Prime Video”

  1. Kamil Odpowiedz

    Nowa wersja aplikacji YouTube na Androida tez ponoc gorsza, bo ludzie szukaja w Google ukrytych komentarzy i trafiaja do mnie via My mobile RESEARCH. Ach ci badacze UX/A/B 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt