PREMIERA: Google siÄ™ myli, 2 GB RAM nie wystarczy dla nowego Androida 13

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wbudowana przestrzeń na pliki wynosząca 16 GB i pamięć operacyjna 2 GB RAM. Takie są oficjalne wymagania Androida 13. W przeciwnym razie smartfon nie otrzyma certyfikacji GMS, czyli dostępu do usług Google Mobile Services. Zdaniem My mobile, znowu koncern z słonecznej Kalifornii się myli. Chodzi zwłaszcza o aspekt bardzo małej pamięci operacyjnej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Historia bowiem pokazuje, że Android 10 niemiłosiernie się męczy na 3 GB RAM w Sony Xperii 10. Aż strach pomyśleć, co dopiero będzie się działo na zielonym robocie w trzynastym wydaniu (oby nie pechowym). Google chce walczyć z tzw. bieda telefonami, które nie ma się co oszukiwać, działają fatalnie psując doświadczenia Androida. Minimalny próg wejścia wynoszący tylko 2 GB RAM może się okazać złudny.

Co do tego nikt nie może mieć wątpliwości. Czas pokaże czy gigant internetowy z Mountain View miał rację. Raczej małe są na to szanse. Gdy jeszcze producenci dołożą do tego zasobożerne nakładki to tylko dodatkowo zwiększy się apetyt na pamięć operacyjną z i tak już małego poziomu 2 GB RAM. Sony Xperia 10 przecież ma praktycznie czystego zielonego robota (tak lekka jest modyfikacja), a mimo to są wycieki pamięci w Androidzie 10.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13925 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt