Nadchodzi iSIM, konkurencja dla eSIM

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

Amerykański Qualcomm ma pomysł jak rozruszać nieco skostniały rynek wirtualnych kart eSIM. We współpracy z telekomem Vodafone chce wdrożyć w życie iSIM, która fizycznie zlokalizowana jest w procesorze (CPU/GPU) na tle płyty głównej. Przez to mamy większą elastyczność względem eSIM już na etapie przyszłego wdrożenia tej nowatorskiej technologii.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gwoli przypomnienia, rzućmy okiem na trochę historii. Klasyczna karta SIM jest z nami od 1996 roku, czyli bardzo zamierzchłych czasów. Natomiast karty eSIM pojawiły się w 2016 roku, choć wielu z nas wciąż jej nie ma w swoim inteligentnym telefonie komórkowym. Rok 2022 ma stać pod znakiem właśnie kart iSIM wspierających ich dalszy rozwój przez duże, znaczące korporacje typu Qualcomm z Vodafone na czele.

Przez to sukces jakże śmiałej inicjatywy jest jak najbardziej możliwy. Zdaniem My mobile łatwo nie będzie. Apple, Samsung czy inni czołowi producenci przyzwyczaili się już do eSIM. Naprawdę ciężko będzie im wytłumaczyć przesiadkę na iSIM. Cały park maszynowy wyposażony w ciąg (linię produkcyjną) do tworzenia terminali z eSIM trzeba zamknąć. Modernizacja może się bowiem okazać niezbyt wystarczająca, a wręcz budowa od nowa.

(fot. Qualcomm/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt