Karta SIM i pamięci w jednym to znakomity hybrydowy pomysł

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Xiaomi nie przestaje zaskakiwać świata technologii. Otóż chińska firma złożyła bardzo ciekawy wniosek patentowy. Polega on na stworzeniu specjalnej karty SIM z funkcją nośnika pamięci danych włącznie. Aż dziw bierze, że nikt wcześniej na to nie wpadł. Po jednej stronie mamy standardowy chip z numerem telefonu, zaś drugiej czytnik flash z setkami GB-tów do wykorzystania.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jeśli te rozwiązanie faktycznie wejdzie w życie to smartfony z hybrydowymi slotami SIM odejdą w niepamięć. W tym miejscu warto nadmienić, iż wiele nowych inteligentnych telefonów komórkowych je posiada. Wystarczy nadmienić chociażby model Sony Xperia 10 leżący dumnie na biurku obok notebooka, na którym powstaje niniejszy artykuł. Oczywiście patent Xiaomi to dopiero połowa drogi do ewentualnego sukcesu.

Druga to rzecz jasna odpowiednie dostosowanie sprzętu przez pozostałych producentów do poprawnego zczytywania takich nowoczesnych kart SIM typu 2 in 1. Z pewnością Xiaomi zadba dla nich o odpowiednią dokumentację sprzętową i nie będzie z tym żadnego problemu. Wszak jest to azjatycki tygrys, który w Polsce rozgrywa coraz bardziej znaczące karty na rynku. Jest wręcz na nim swoistego rodzaju jokerem.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12779 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Karta SIM i pamięci w jednym to znakomity hybrydowy pomysł”

  1. GaduAir Odpowiedz

    Xiaomi przekonało do siebie ceną i wykonaniem.
    Nie są Premium ale są relatywnie tanie, nawet jak na Biedę w Polsce ale to raczej przez podejście Polaków do Wynagrodzeń / Pieniędzy, nie liczymy ich tak skrupulatnie jak Niemcy czy Angole itp.

    Xiaomi czy Łałeja kupił niedawno znajomy, dał 1300zł, pytam się jego czy jakby zarabiał 3000€ czy $ to by kupił Apple, powiedział że NIE bo nie chce przepłacać, odparłem że KUPIŁBY bez wahania, bo tyle samo by wydał (tyle samo godzin pracy oddał/przepracował tylko w innym kraju)…no to się obraził 😀

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt