PREMIERA: Ból mięśni kciuka od smartfonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To się dzieje naprawdę. Po dłuższym (2-3 godziny), ciągłym używaniu telefonu komórkowego na zasadzie tzw. mini researchu mogą nas dopaść skurcze mięśnia znajdującego się pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Wszystko to jest spowodowane rzecz jasna nieustanną nawigacją po ekranie dotykowym smartfonu czy to w Apple iPhone SE (2016) lub też może Sony Xperia 10.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV

Dochodzi więc do kuriozalnych sytuacji rodem z komputera, gdzie daje o sobie znać szyja po czasie. Podobnie jest po treningach rowerowych i delikatnie bolących nogach. Jeszcze parę lat temu takie sytuacje były zupełnie nie do pomyślenia. Smartfon był jedynie fajną oraz multimedialną zabawką. Teraz na inteligentnym telefonie komórkowymi normalnie wykonujemy obowiązki rodem z biurowego notebooka (oszczędzając kręgosłup).

Pojawiły się przy okazji zupełnie nowe, nieoczekiwane mobilne niedogodności. Można godzinami siedzieć nad pocztą email. Coś za coś jakby to powiedział klasyk. Kto wie, może w przyszłości będziemy musieli coraz częściej ratować się przedłużaczami kciuka (w dobie popularnych phabletów) albo innymi dziwnymi wynalazkami na miarę obecnej rzeczywistości. Tylko czekać aż pojawią się kolejne specjalizacje medyczne.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13883 informacji na tej witrynie.



Podobal sie artykul, chcesz wiecej? Postaw kawe za:




Skomentuj

  My mobile © 2008-2026. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt