PREMIERA: T-Mobile deklasuje konkurencję w grudniowym My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sieć komórkowa T-Mobile deklasuje rywali w grudniowym zestawieniu My mobile RANKING. Tylko tak należy rozumieć zdobycie przez magentowego operatora dwunastu punktów. Dla porównania, wicelider w postaci A2Mobile ma ich osiem, czyli aż cztery oczka mniej. Trzeci natomiast jest Orange z siedmioma punktami. Tak wygląda podium najlepszych sieci w Polsce na koniec 2021 roku. T-Mobile swoją ofertą na kartę mocno rzucił rękawice konkurencji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nie dość, że daje darmowy Internet bez limitów na dwa tygodnie, ma serwisy VOD w jakości Full HD bez ograniczeń to jeszcze najszybszy mobilny dostęp do sieci web w kraju nad Wisłą według regularnych pomiarów Speed Test. Naprawdę sporo tych wszystkich jego sukcesów się nazbierało. W zasadzie można powiedzieć, że przegrywa on w jednej kwestii. Mianowicie chodzi o ceny jednostkowe dla nieco mniej aktywnych użytkowników telekomunikacji, których nie wolno pomijać (typu seniorzy).

W tym temacie dla porównania bryluje A2Mobile, notabene drugi tuż za zwycięskim T-Mobile. W efekcie niedzielni konsumenci telefonów komórkowych powinni stawiać właśnie na gracza MVNO należącego do Premium Mobile. Z kolei miłośnicy internetu muszą się zainteresować rozwiązaniem Orange (trzecim w rankingu) 1 TB na kartę. Dla każdego coś miłego, jakby to powiedział klasyk. Pełen kapitalizm. Do wyboru, do koloru. Więcej dokładniejszych szczegółów jak zawsze znajduje się poniżej.

(fot. T-Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii sporo się zmieniło. Po tym jak T-Mobile wprowadziło darmowy Internet z okazji Świąt na całe dwa tygodnie bez ograniczeń, z marszu stało się liderem. Jest to miły gest, na który nikt inny sobie nie pozwolił. Nie ma tutaj limitów GB-tów. Hulaj dusza, piekła nie ma to chyba najlepsze określenie zaistniałej sytuacji. Szkoda, że akurat w tej konkretnym momencie nie nastąpiło klasyczne skopiowanie oferty przez inne telekomy.

1. T-Mobile (darmowy nielimitowany Internet na dwa tygodnie)

2. Virgin Mobile (kapitalny pakiet 100 GB za 10 PLN, 0,000097 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

3. Plus/Plus (kapitalny pakiet 120 GB za 30 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Transfery nam tym razem spadły o około 1 Mb/s. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#listopad-2021.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 45,7 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 43,2 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 39 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Tym razem nastąpił przełom. Z uwagi na bardzo atrakcyjny No Limit 40 GB za 39 PLN z brakiem naliczania danych w serwisach streamingowych w HD to T-Mobile jest teraz liderem podkategorii. Orange 1 TB na kartę musiało w końcu uznać wyższość rywala. W dodatku oferuje on 5G i nie trzeba z góry płacić 360 PLN. Wystarczy co miesiąc wykonać zasilenie. Dalej wyróżniono Play 5G na kartę za podwojenie pakietów internetowych w niezłych cenach oraz rekordowym lejkiem 1 Mb/s.

1. T-Mobile (No Limit z 40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Orange (No Limit z 85 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Wciąż wybrani operatorzy bowiem nie mają 5G. Co więcej, wcale go nie planują wprowadzić w najbliższym czasie jak Mobile Vikings, choć telefonów go wspierających jest coraz więcej. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. W tym miesiącu ponownie wyróżniono dynamicznego marketingowo Lycamobile za liczne promocje w ofercie na kartę.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN

2. Red Bull Mobile/Mobile Vikings/Virgin Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Grudniowy My mobile RANKING obfitował w zmianę lidera. Teraz jest nim notujące awans T-Mobile robiące marsz w górę razem z innymi sześcioma podmiotami, do których odpowiednio zaliczają się jeszcze Klucz Mobile, Play, Lajt Mobile, TuBiedronka oraz Izzi Mobile (większość na zasadzie rykoszetu pozostałych graczy, a nie własnych zasług). Aż dziesięć sieci nie zmieniło swojej lokaty. Są to kolejno Orange, Mobile Vikings, Heyah, NJU Mobile, Red Bull Mobile, WRodzinie, Fakt Mobile, Sztos, Lyca Mobile i FM Group Mobile. Tylko czterech operatorów miało spadki. Zaliczają się do tego nielubianego grona niezwykle silne A2Mobile, Virgin Mobile czy duet Plus z Plush. Oby za miesiąc było równie ciekawie lub interesująco. Styczeń może być gorący jak temperatury za oknem rzędu 10 C.

My mobile RANKING (12/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. T-Mobile 12 pkt. (0, 0, 3, 3, 3, 3)
2. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 3)
3. Orange 7 pkt. (0, 0, 0, 2, 2, 3)
4. Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
5. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
6. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 0, 2, 1, 0, 2)
Play 5 pkt. (0, 0, 0, 1, 1, 3)
Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. Heyah 5 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 3)
NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
12. Plus 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Plush 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12521 informacji na tej witrynie.30 komentarzy do “PREMIERA: T-Mobile deklasuje konkurencję w grudniowym My mobile RANKING”

 1. Kamil Odpowiedz

  Fajne sa te bonusy w T-Mobile net za free na dwa tygodnie, ja takich rzeczy nie mam w A2Mobile 😐

  • Kamil

   Mysle bardziej nad Orange 1 TB na karte aka France Telecom, 170 GB plus pelny NL i 5G na dokladke to brzmi ciekawie 🍊

  • Adam

   Tylko tego 5G w Orange nawet nie włączaj. Działa wolniej niż LTE. 😉

  • Kamil

   Nie włączę, bo w Toruniu 5G Orange brak. Bardziej traktuje to jako inwestycja w przyszłość 🔮

 2. Ewa Odpowiedz

  Orange 1TB to obecnie Orange 2TB z darmowym 5G do końca czerwca. Powinno być wiceliderem.

  • Uga riki buga tiki

   Litości wizjonerze. Ty się uważasz za netflixa, a nie potrafisz podstaw poszukać? Jak ci nie wstyd.
   Ośmieszasz się i kompromitujesz.
   To była promocja wakacyjna. Rozumiesz?
   Wa-ka-cy-jna!

  • Kamil

   Ale wiesz, ze czasem regulaminy swoje a zycie swoje i promka dziala?

  • Uga riki buga tiki

   Xddddddddd. Chciałem cię zmobilizować do wejścia na stronę Orange i dowiedzenia się jaka jest prawda, ale widzę że ty nie ogarniasz zupełnie nic.
   Jak nie znajdziesz czegoś na telepolis, czy innym portalu to leżysz i kwiczysz.
   Przeglądarki pdf to ty chyba nie masz.

  • Kamil

   Najlepszy motywator to polski rap, Tede Jacek NWJ, Wojtek Sokol czy Taco Hemingway lub Peja SLU 😉

  • Kamil

   Plusowi najblizej prawdziwego 5G (SA prawdziwe nawet wdrazaja)! 😱

  • Kamil

   Tzw. mobilne lenistwo plus fake 5G robi swoje, nie ma co sie spieszyc jak do prawdziwego 5G (SA) daleka droga

  • Kamil

   Niestety oferta 100 GB za 10 PLN od Virgin Mobile zniknela z strony operatora, takze nastapil jej smutny koniec 😐

 3. Uga riki buga tiki Odpowiedz

  Ja od roku jadę na starterach 5 zł 100 GB.
  W nowym fonie virgin z pakietem za 3 zł, a w starym karta z netem. Robię sobie hotspot i jazda.
  A potem karta w kosz.

 4. marco Odpowiedz

  Na konkurencyjnym portalu podano dane o przenośności numerów i tu zaskoczenie, najwięcej traci Plus. Sprawdziły się przewidywania że dzisiejsze 5G to tylko ikonka na wyświetlaczu a reszta to „bajer i szampan” Lepiej mieć dobrze działające lte na większej powierzchni kraju niż punktowe 5G.

  • Kamil

   Dwunaste miejsce Plus 🟢 nie jest przypadkiem w My mobile RANKING 🏆 #original_content

 5. Kamil Odpowiedz

  Pamietam jak kiedys Red Bull Mobile w ramach promocji wyslalo mi czteropak Red Bulla, super marketing. Dzis nic juz z tego nie zostalo i 15 miejsce w My mobile RANKING mega odlegle 😐

 6. Kamil Odpowiedz

  Virgin Mobile nie przedluzylo pakietu 100 GB za 10 ziko, beda wiec duze spadki w styczniowym zestawieniu

 7. Ciekawy Odpowiedz

  Dlaczego Lycamobile ma tak słabą pozycje ?
  Za jedyne 13,60zł mam wszystko bez limitu i 35GB/msc przy oplacie rocznej wszystko działa pięknie szybko.

 8. Kamil Odpowiedz

  Ogromne podwyzmi stawek za minute i SMS w Plus na karte! Jak dobrze, ze jest A2Mobile 🙂

 9. Kamil Odpowiedz

  Szkoda, ze tylko Orange daje 5G z automatu bez koniecznosci kupowania pakietow No Limit. Już wiem, kto wygra styczniowe My mobile RANKING 🏆 PREMIERA i produkcja juz jutro! 🔥

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt