PREMIERA: Hakerzy niszczą Internet

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Raz po raz w przestrzeni internetowej możemy usłyszeć o ogromnych wyciekach danych użytkowników wskutek ataków hakerskich. Nawet wielkie korporacje nie dają sobie z nimi rady. Wystarczy nadmienić niedawny przypadek z serwisem dla ludzi kariery o nazwie LinkedIn. Mowa o ogromnym wycieku 700 milionów użytkowników. Są to potężne cyfry.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gdy jeszcze doliczymy do tego wycieki Facebooka, sprawy z brakiem bezpieczeństwa robią się naprawdę poważne. To dlatego w przeszłości w My mobile ukazał się artykuł mówiący, że Internet to złe miejsce (niczym koniec świata w ostatnim utworze z kapitalnej płyty Tede Keptn). Niestety, ale takie przypadki będą się nasilać. Nie da się bowiem zbudować idealnego systemu informatycznego. Można co najwyżej cerować dziury w materiale.

Przypomina to trochę tkaninę, która po dużej ilości prania się pruje. Trzeba więc z czasem ją cerować. Podobnie jest z aktualizacjami oprogramowania. Jeśli hakerzy będą mało etyczni i nie zgłoszą luki w zabezpieczeniach twórcy systemu to mogą ją wykorzystać dla swoich czysto komercyjnych celów. To dlatego wiele korporacji woli po cichu zapłacić okup, aby tylko mieć święty spokój oraz nienadszarpniętą reputację PR.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt