PREMIERA: Apple TV 3rd z zadziwiająco wysokim bitrate obrazu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,50 na 6)
Loading...

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Z tym powinniśmy utożsamiać niepozorną przystawkę multimedialną Apple TV. Nawet na tak starej jej wersji jak Apple TV 3rd czuć bowiem gołym okiem zupełnie inny standard obrazu na tle dajmy na to przeglądarki internetowej z poziomu notebooka. Kluczem jest magiczny bitrate, czyli nie tylko rozdzielczość wideo, ale i jego płynna przepustowość.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Im jest ona wyższa tym lepiej, wręcz bliżej do standardu z telewizji cyfrowej z poziomu kabla uruchamianej oraz dekodera. Apple TV według powszechnej wiedzy oferuje w swojej platformie streamingowej Apple TV+ jakość nawet 40 Mb/s. To więcej niż w przypadku wielu płyt Blu-ray do tej pory będących najlepszym nośnikiem standardu 4K. Dla przykładu Netflix może się poszczycić bitrate na poziomie 25 Mb/s.

Amazon Prime Video zaś niezłym 30 Mb/s. Tymczasem w europejskim HBO GO jest to zaledwie 5 Mb/s. Być może dlatego Google mocno oszczędza na serwerach YouTube (zwłaszcza w trybie jakości automatycznej), aczkolwiek na Apple TV wygląda tak samo dobrze jak telewizja. Najwidoczniej z zoptymalizowanych użytkowników Androida trzeba wycisnąć siódme soki przy minimalnym obciążeniu infrastruktury informatycznej.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Apple TV 3rd z zadziwiająco wysokim bitrate obrazu”

  1. Derick Odpowiedz

    Trochę ci się pomyliło a raczej wychodzi niewiedza, Blu-Ray Ultra HD ma 80Mbit i jedyna usługa streamingową która dorównuje bitrateowi z płyt UHD jest Bravia Core na topowych TV od Sony o której niedawno Tobie pisałem, tyle że do ciebie nic nie dociera.

    • Kamil

      Wspominalem o nowych TV Sony Bravia w jednym z artykulow

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt