PREMIERA: Orange wciąż najlepszą siecią na kartę w Polsce

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (6 liczba głosów, wasza ocena: 1,83 na 6)
Loading...

Trwa znakomita passa sieci komórkowej Orange. Pomarańczowy telekom już piąty raz z rzędu wygrywa notowanie najlepszych operatorów na kartę w Polsce. My mobile RANKING, bo o nim mowa jasno mówi czytelnikom, która w tym momencie marka telekomunikacyjna jest najlepsza dla konsumenta. Wszystko to utrzymane w punktacji rodem z torów żużlowych (lubiany speedway).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Za prowadzącym w stawce Orange jest liczna grupa pościgowa z stratą zaledwie jednego punktu. Chodzi o A2Mobile, T-Mobile czy duet prawie bliźniaczych wirtualnych sieci MVNO (pod względem potencjału rynkowego) Virgin Mobile z Mobile Vikings. Ten ostatni wprowadził nawet ostatnio VoLTE i Wi-Fi Calling, przez co notuje dumny awans. Niestety Mobile Vikings nie ma w najbliższych planach uruchomienia technologii 5G.

W lutowym My mobile RANKING doszło do bezprecedensowej sytuacji, ponieważ Speed Test nie opublikował raportu prędkości za styczeń. Raczej marne są szanse na to, iż dokona tej sztuki w weekend w dzień wolny od pracy. Cykl produkcyjny (wydawniczy) musiał się jednak zamknąć i My mobile RANKING zgodnie z zasadą jest tworzony w ostatni weekend miesiąca (w celu uwzględnienia wszystkich promocji operatorów) nie mogło dłużej czekać. Więcej szczegółów znajdziemy jak zawsze tradycyjnie poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii znowu mieliśmy wcześniej spore zamieszanie. Otóż Plus z Plush wprowadzili jeszcze lepszy pakiet niż wakacyjny 120 GB za 15 PLN ważny aż 90 dni. W dodatku został on przedłużony o kolejne miesiące. Przez to na dłużej zamienił się pozycjami z A2Mobile. Ponadto oznacza bardzo atrakcyjny przelicznik w kwocie zaledwie 5 PLN za 40 GB. Już do 30 GB ciężko dojść przy swobodnym surfowaniu po sieci web, a co dopiero 10 GB więcej w zapasie z 40 GB. Dlatego Plus z Plush triumfują.

1. Plus/Plush (kapitalny pakiet 120 GB za 15 PLN, 0,00012 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s)

2. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

3. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie była rewolucja. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycję lidera awansował T-Mobile i Heyah razem z TuBiedronka kosztem Orange z NJU Mobile. Co zostało nadmienione, wciąż nie mamy raportu Speed Test za kolejny miesiąc styczeń 2021. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej starej (nieaktualnej) podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/grudzien-2020.

1. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 34,99 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 34,65 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile/Tijara Mobile (około 26,43 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku jak zawsze postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane. Z kolei niezwykle mocne ostatnio T-Mobile Go dzięki oferowaniu No Limitu także na serwisy wideo VOD awansowało na pozycję wicelidera. Lycamobile wprowadziło zaś półroczne 50% obniżki swoich pakietów.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN) – 3 pkt.

2. T-Mobile (No Limit z 30 GB za 30 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD) – 2 pkt.

3. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 10 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii wcześniej awansowało Orange i dalej tam pozostało. Wszystko za sprawą oferowania łączności 5G dla zawsze pomijanych użytkowników na kartę. My mobile mocno promuje tę technologię, ponieważ standard 4G jest zapchany. Stąd takie wolne prędkości mobilnego internetu. To dlatego w środku dnia ciężko mieć lepszy transfer niż mało efektowne 50 Mb/s, zaś nocną porą 100 Mb/s. Dzięki 5G podobne historie odejdą do przeszłości. Prędkości od 500 Mb/s do nawet 1 Gb/s to zupełnie nowa jakość dostępu do super szybkiej mobilnej sieci web. Wyróżnienia też przypadły Mobile Vikings za wdrożenie VoLTE z Wi-Fi Calling.

1. Play/Plus/Plush/Lajt Mobile/Orange – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo oraz nowe paczki No Limit, do tego dochodzi 5G w Pre-paid, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę

2. Red Bull Mobile/Heyah/Virgin Mobile/T-Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu, Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB na całą wiosnę oraz nowe pakiety typu No Limit z atrakcyjnym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, Mobile Vikings oferuje bonus aż 100 GB dla nowych i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling

3. Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/A2Mobile – 1 pkt. / Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, A2Mobile ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (równiez na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

W lutowym My mobile RANKING mogliśmy obserwować tylko cztery awanse. Padły one łupem Mobile Vikings oraz nieco przypadkowo na zasadzie rykoszetu innych graczy w przypadku Red Bull Mobile, WRodzinie i Fakt Mobile. Bez zmian było aż jedenaście sieci. Zaliczają się do nich odpowiednio liderujące Orange, A2Mobile, T-Mobile, Virgin Mobile, NJU Mobile, Heyah, Play, Klucz Mobile, Izzi Mobile, Lycamobile czy Tijara Mobile. Nielubiane spadki dosięgły z kolei Plus, Plush, Lajt Mobile, TuBiedronka oraz Sztos. Swoją drogą to ciekawe jak sytuacja się ułoży za miesiąc. Być może ktoś wreszcie poskromi silnego jak nigdy pomarańczowego francuskiego króla lwa Orange.

My mobile RANKING (02/2021) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 9 pkt. (0, 0, 1, 2, 3, 3)
2. A2Mobile 8 pkt. (3, 2, 2, 0, 0, 1)
3. T-Mobile 7 pkt. (0, 0, 0, 3, 2, 2)
4. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
Mobile Vikings 6 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 2)
6. Plus 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
Plush 6 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 3)
8. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 3)
TuBiedronka 5 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 1)
10. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
11. Heyah 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Klucz Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 1)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Red Bull Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
18. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
19. Lycamobile 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)
Tijara Mobile 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.38 komentarzy do “PREMIERA: Orange wciąż najlepszą siecią na kartę w Polsce”

 1. Uga riki buga tiki Odpowiedz

  Stop urojeniom Kamila!!!
  Apeluję o nie pisanie komentarzy pod tymi bredniami.

  • Kamil

   Typowa hejterska reakcja na innowacje, skad my to znamy w historii technologii 💡

  • Kamil

   Jest taki fajny slogan marketingowy, twoja marka zyskuje w otoczeniu wartosciowych tresci. W tym wypadku jest to Orange, a za nim A2Mobile czy T-Mobile for free powered by My mobile 🥇🥈🥉

 2. Kamil Odpowiedz

  Jako ciekawostkę dodam, ze pierwsze w historii wydanie My mobile RANKING wygrało GaduAIR o ile mnie pamięć nie myli. Potem tekst cytował sam rzecznik GG Network jak Play pozniej Marcin Gruszka 🏆 #premium_content

 3. Kamil Odpowiedz

  Jezeli Speed Test sie nie obudzi (wciaz brak danych) w kwestii pomiarow to trzeba będzie przejść na RFN Benchmark

  • Kamil

   Woow, T-Mobile już ma 42 Mb/s 😱 w średnim Speed Test juz są najnowsze dane za styczen i luty 2020! 🚀

 4. rozbawiony Odpowiedz

  Szkoda tylko że ten „wspaniały” Orange nie ma 5G 🙂 😂😂😂😂😂😂

  • Kamil

   Orange juz ma 5G w jednej taryfie, tylko T-Mobile z tzw. W4 nie ma w Pre-paid

  • rozbawiony

   Chodziło mi raczej że nazywają ‚5G’ coś co działa z prędkością 4G.
   Ściema reklamowa i mam nadzieję że takimi zagraniami nie zniechęcą ludzi do 5G

  • Pankracy

   Zmień pampersika, będziesz teraz pisał jakie to super nie jest T-Mobile bo dostajesz od nich kupe kasy co normalny człowiek latami by tyle nie zarobił i nagle będzie we wszystkim zawsze najlepsze T-Mobile. A gdzie rzetelność? Nie mają złej oferty, ale pewnie będzie i tak przesadne wychwalanie że inne rzeczy to zero a T-Mobile zawsze we wszystkim wszędzie najlepsze.

  • Kamil

   Bzdury pleciesz, od T-Mobile nie otrzymalem nigdy niczego, a nowa oferta jest kapitalna

  • Cziki

   Moze z tymi pieniedzmi to chodzi mu o to co ostatnio pisales na facebooku ze t-mobile jest oficjalnym partnerem my-mobile. To faktycznie jakas (chociaz nie wiadomo jaka czy tyle co napisal czy mniej/wiecej) kase sugeruje.

  • Polski polityk

   Orange coś cicho siedzi z 5G, to się zgadza, Plus nazywa się liderem, a testy w okolicach warszawy wskazują coś słabszego niż 3G, a t-mobile wprowadza dziś do normalnej oferty na kartę 😀 czekam jak zmieniać się będzie ten ranking kiedy wszystkie sieci wprowadzą podobne oferty i testy w takich samych ilościach i jednakowych urządzeniach 😉

  • Kamil

   Fajnie, ze w koncu mamy komplet W4 w kwestii 5G 🙂

 5. bolo Odpowiedz

  I wszystko to jest sprawdzane na jakże pięknej i nie zawodnej Xperi XA i Iphonie 5s.

  • Kamil

   Nope, mam Android 🔟❤️🤖 na Sony Xperia 10 z CinemaWide 21:9 i kamera 4K, zas Xperia XA ma juz drugie zycie gdzie indziej

  • Kamil

   Wkrotce moze bedzie jakas inna sluchawka z dalekiego Wschodu plus roczne testy flagowca z 5G i PARTNER SERWISU My-mobile.pl oraz 24x premium #content_marketing co dwa tygodnie PREMIERA super. High-endy Sony Xperia maja słabe nocą aparaty, o astrofotografii rodem z Huawei mozna raczej zapomniec 😐

  • Uga riki buga tiki

   Ciekawe jaki kolejny dzban nabierze się na lolkontent 😂

  • Kamil

   Chyba cos pomyliles z Szpitalem na TVN HD

 6. Kamil Odpowiedz

  Poki co wciaz jeszcze jestem w A2Mobile, aktualnie testuje sobie lejek 1 Mb/s i jest okej, ale czekam na Orange 1 TB z 5G w koncu 😉

  • adik

   To sobie poczekasz co najmniej do przyszłego roku, w Orange to głównie zabierają różne bonusy głównie, nawet RWK już nie ma darmowego.

 7. Kamil Odpowiedz

  Play zniszczył dziś podwyżkami marke Virgin Mobile dokładnie tak samo jak Red Bull Mobile z 15 miejscem w My mobile RANKING 😢

 8. Kamil Odpowiedz

  PREMIERA najnowszego marcowego My mobile RANKING 🏆 juz w piatek tylko na My-mobile.pl 🌏 #original_content

 9. marco Odpowiedz

  5G również w T-Mobile na kartę w pakiecie za 39 zł. 5G jest dostępne od wczoraj w pakiecie XL gdzie w sumie mamy 40 Gb (20 Gb za doładowanie) no limit rozmowy, sms, mms i supernet video hd. (źródło. „Komórkomania)

  • Kamil

   Ciekawy upgrade oferty Go, juz dostalem info od biura prasowego T-Mobile

 10. Juliusz Odpowiedz

  Fajne te testy, takie nie za wiarygodne.. Orange jak zwykle lider a jako jedyna sieć nie rozprowadza swojego 5G

  • Kamil

   Orange na karte ma 5G w dedykowanej ofercie

 11. Marek92 Odpowiedz

  a play leży i kwiczy, od dawna nic nowego, chyba czas przejść do pomarańczowego lub różowego konkurenta

 12. Kamil Odpowiedz

  My mobile od lat pomaga Polakom wybrac najlepsza siec na karte, najwieksza polska innowacja w sektorze technologicznych mediow 😉

 13. Kamil Odpowiedz

  Alez fajna rakietę odpalił Virgin Mobile akurat przed wieczorna produkcja oryginalna My mobile RANKING 🏆

  • Kamil

   Najnowszy My mobile RANKING juz zakodowany! Niedlugo rusza produkcja oryginalna 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt