PREMIERA: Zasłona na obiektyw, relikt telekomunikacji

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sony Ericsson K550i czy K750i to kultowe featue phony. Pamiętają je chyba wszyscy miłośnicy telekomunikacji sprzed dekady. Warto przy okazji ich wspominania pochylić się nad tematem specjalnej zasłony na obiektyw aparatu, które to właśnie posiadały nadmienione wcześniej telefony komórkowe. Teraz po latach trzeba śmiało przyznać, iż ich stosowanie było błędem.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niby miały one chronić przed kurzem czy tam innymi pyłami, a wyszła z tego klapa. W rzeczywistości bowiem w zakamarkach zasłony kryły się później drobinki nieczystości. W efekcie zdecydowanie lepiej było ich wcale nie stosować, ponieważ nie miał gdzie się później gromadzić kurz na dobrą sprawę na płaskiej powierzchni. To dlatego dzisiejsze smartfony nie posiadają specjalnych zaślepek na wizjery aparatów fotograficznych.

Wystarczy spojrzeć na flagowce marek Apple, Samsung czy Xiaomi, o Apple nie wspominając nawet. Żaden czołowy producent ich nie stosuje. Szybko zostały wyciągnięte wnioski z błędów historii telefonii komórkowej. Tymczasem prawdziwe lustrzanki po dziś dzień posiadają takie ochronne zabezpieczenia obiektywów za grube tysiące złotych. To naprawdę dziwne, że podobnych mechanizmów nie mamy w nowoczesnych smartfonach.

(fot. Sony Ericsson/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11251 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt