Microsoft sprzedaje biznes feature phonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

microsoft-sprzedaje-biznes-feature-phonow

Według nieoficjalnych informacji zagranicznych mediów koncern Microsoft zamierza na dobre wycofać się z produkcji zwykłych telefonów komórkowych zwanych potocznie feature phonami. W następstwie tej decyzji klasyczne słuchawki z napisem Nokia będą tworzone przez innego chińskiego giganta. Tak, chodzi o doskonale znanego w branży Foxconna.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Kiedyś to właśnie on już współpracował z fińską Nokią przy tworzeniu tabletu z Androidem. Wtedy tak naprawdę wszystkim zajął się Foxconn, czyli produkcją. Nokia zaś dostarczyła naklejkę na obudowę. Tak to można w największym skrócie streścić. Teraz historia może nam się powtórzyć. W efekcie na rynku i tak będą dostępne proste telefony, ale wytworzone w Chinach, a nie w Finlandii czy też na Węgrzech.

Przypomina to nieco najnowsze doniesienia w sprawie giganta z Cupertino. Przypomnijmy, że firma Apple również chce przenieść produkcję z coraz to droższych Chin do tańszych Indii. Kto wie, może już na smartfonie iPhone 7 zobaczymy napis Made in India zamiast praktycznie powszechnego w dzisiejszych czasach Made in China. Z pewnością sytuacja Microsoftu wyjaśni się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

(fot. Microsoft/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Microsoft sprzedaje biznes feature phonów”

  1. Kamil Odpowiedz

    No i informacja się potwierdziła! Za 350 milionów dolarów Microsoft pozbył się działu prostych telefonów sprzedawanych pod marką Nokia. Przejmuje go FIH Mobile, w którym udziały ma właśnie Foxconn

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt