PREMIERA: Kablówki powoli przestają nadawać sygnał po kablu na rzecz internetu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jak się okazuje, proroczy okazał się artykuł My mobile z początku roku mówiący o końcu klasycznych dekoderów. Teraz telewizja kablowa czy wręcz satelitarna używa do transmisji sygnału internetowego. Wystarczy spojrzeć chociażby na sieci kablowe Vectra czy Netia. W tych przypadkach otrzymamy dekoder z czystym Android TV lub zmodyfikowaną dosyć mocno nakładką. 

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla operatora, ponieważ nie trzeba kuć ścian w celu poprowadzenia kabli jak to było w historycznych czasach PRL. Wtedy pierwsi abonenci mogli się cieszyć filmami premium w stacji HBO. Któż z nas nie pamięta tych charakterystycznych czarno-białych pasów zakodowanego sygnału. Zdalnie odkodowywała go centrala telewizji kablowej w iście magiczny sposób z poziomu kabla (przy gniazdku).

Nie było wtedy żadnego dekodera czy złącza HDMI. Mieliśmy zaś biały kabel transmitujący obraz w standardzie zbliżonym do VGA. PAL oznaczało rozdzielczość 768×576 px, co potwierdza jak zawsze niezawodna Wikipedia www.pl.wikipedia.org/wiki/PAL. Teraz możemy oglądać swoją ulubioną telewizję na żywo bez dodatkowych opłat w telefonie dzięki dedykowanej aplikacji, ale to już jest temat na zupełnie inną historię.

(fot. Vectra/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Kablówki powoli przestają nadawać sygnał po kablu na rzecz internetu”

 1. marco Odpowiedz

  Android tv to świetne rozwiązanie, korzystam w upc (hirizon go) choć dziwna jest polityka dystrybucji. Nie wszystkie kanały dostępne z pozycji aplikacji horizon go na smartfona i ze strony są dostępne w android tv? Dziwne? To tak jakby operator zapomniał że można podpiąć kabel hdmi do telewizora i wszystko mam. Po co tak utrudniać życie abonentom?

  • Kamil

   Jeszcze nie testowałem Android TV, ale niedlugo moze sie to zmienic wraz z zmiana dekodera marki TechniSat na ten ze zdjęcia plus mega szybki Internet 600 Mb/s po uploadzie z 50 Mb/s 😉

 2. marco Odpowiedz

  Ups. chciałem napisać że nie są dostępne wszystkie kanały w android tv co w aplikacji na tablet i smartfon oraz ze strony operatora.

  • Kamil

   W Netii nie jest kolorowo, gdyz dekoder uniemozliwia instalacje aplikacji cos jak moj Apple TV 3rd, a jest tam wykastrowany Android TV 🤖

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt