PREMIERA: Chiny i tak wygrają z USA

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To naprawdę ciekawa historia. USA chciało pokonać Chiny za sprawą sankcji gospodarczych, a wychodzi zupełnie odwrotna od zamierzonej sytuacja. W efekcie chińskie firmy stają się powoli coraz bardziej niezależne od amerykańskiego supermocarstwa, choć wcześniej były od niego mocno zależne. Pretekst rzekomego szpiegostwa za pośrednictwem sieci 5G też jest wątpliwy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Weźmy na ten przykład historię Huawei, którego pogromcą miał być Donald Trump. Paradoksalnie odcięty od usług Google ten chiński producent tylko się umacnia. Wystarczy nadmienić dynamiczny rozwój sklepu z aplikacjami AppGallery na tle Google Play. Do tego dochodzi premiera własnego, całkowicie nowego systemu operacyjnego. Gdyby nie starcie z USA, raczej dalej on skupiałby siły głównie na Androidzie.

Tak to klienci dostaną Harmony OS, który może wejdzie na miejsce trzeciego brakującego Windows Phone. Tymczasem z boku bardzo mocno rosną inni producenci inteligentnych telefonów komórkowych. Wystarczy nadmienić Xiaomi czy ostatni hit w postaci marki Oppo. Kiedyś były to brandy zupełnie nieznane, a teraz jak równy z równym zaczynają walką z takimi gigantami jak Apple czy Samsung. Mamy więc swoistego rodzaju azjatycki najazd producentów smartfonów nie tylko na USA, ale i Europę.

(fot. Oppo/My mobile)

CHINY NIE ZOSTANĄ POKONANE PRZEZ USA

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 11251 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Chiny i tak wygrają z USA”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt