PREMIERA: Ostateczne rozwiązanie Huawei staje się faktem [aktualizacja]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Nadchodzi piękna katastrofa dla smartfonów marki Huawei. Według cenionego amerykańskiego dziennika The Washington Post licencja Google na dalszą obsługę jego starszych telefonów komórkowych właśnie wygasła. Oznacza to nic innego jak chociażby brak aktualizacji aplikacji firmy z Mountain View z poziomu wygodnego sklepu Google Play.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W efekcie użytkownicy dajmy na to cenionego oraz wielokrotnie nagradzanego Huawei P30 Pro nie otrzymają normalnie uaktualnienia pozycji YouTube, Google Maps czy Gmail (sporo się ostatnio w niej zmieniło w kwestii wizualnej). Aż chciałoby się powiedzieć prawdziwy dramat. Do tej pory można było się ratować starszymi smartfonami Huawei z pełnym wsparciem usług Google. Teraz również i z tego nic nie będzie. Trzeba powoli pogodzić się z faktem przejścia Huawei na śmietnik historii technologii. Owszem, w Chinach jest on wciąż popularny. Wynika to z specyfikacji tamtejszego rynku, gdzie Google wcale nie jest tak ważne dla zwykłego azjatyckiego konsumenta.

Jednak na starym Kontynencie już mocno odczuwa się spadki sprzedaży, nawet w Polsce są one duże. Klienci nie chcą kupować telefonów bez podstawowych opcji Google. Teraz zatem widzimy jak proroczy okazał się artykuł mówiący o Donaldzie Trump jako pogromcy Huawei. Wszystko się sprawdza co do joty, a za chwilę ten sam prezydent Stanów Zjednoczonych weźmie się za najpopularniejszą aplikację świata, czyli TikTok. Huawei natomiast robi co może, walczy jak lew ze swoim autorskim sklepem AppGallery bez tytułu Endomondo włącznie. Co z tego, iż wygląda on pięknie jak nie ma podstawowych aplikacji w środku dla amatorów sportu czy aktywności fizycznej.

[AKTUALIZACJA]

Poniżej My mobile prezentuje oficjalne oświadczenie jakie otrzymał od firmy Huawei Polska. Wnosi ono choć trochę optymizmu dla klientów starszych urządzeń tej marki.

(fot. Huawei/My mobile)

STARSZE MODELE HUAWEI RÓWNIEŻ BEZ WSPARCIA USŁUG GOOGLE

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

OŚWIADCZENIE HUAWEI POLSKA

Huawei ma dostęp do aktualizacji systemowych i poprawek bezpieczeństwa od Android poprzez Android Open Source Project. Będziemy aktywnie wdrażać nowe aktualizacje oprogramowania, poprawki systemowe i poprawki błędów, zapewniając jednocześnie kompatybilność i ciągłość działania urządzeń.

Od 16 maja 2019 roku Huawei wydawał poprawki bezpieczeństwa dla ponad 200 modeli. Częstotliwość wydawania poprawek jest na takim samym poziomie, jak w przypadku całej branży.

Plan aktualizacji bezpieczeństwa dla modeli Huawei jest dostępny na stronie internetowej: www.consumer.huawei.com/en/support/bulletin/ 

Użytkownicy urządzeń Huawei starszej generacji, działających w oparciu o Google Mobile Services, mają niezmiennie dostęp do sklepu Google Play, z którego mogą pobierać aplikacje i aktualizacje. Działanie aplikacji bazujących na GMS również pozostaje bez zmian.

Przygotowane przez

jest autorem 11139 informacji na tej witrynie.



Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt