Play z największym odpływem klientów i sporymi podwyżkami cen

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kilka tygodni temu polską telekomunikację zaskoczyła bardzo duża podwyżka cen w sieci komórkowej Play na kartę (oraz submarki Red Bull Mobile). W jej wyniku za minutę rozmowy u fioletowego operatora nie zapłacimy już 0,30 PLN, lecz 0,35 PLN, a nawet 0,39 PLN w zależności od używanej taryfy. Koszt SMS zaś wzrósł z 0,19 PLN do 0,20 PLN natomiast MMS do aż 0,40 PLN.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jakby tego było mało, w procesie przenoszenia numerów po 2Q/2020 Play również był zdecydowanie najgorszym operatorem z wynikiem niespełna 57.200 klientów pod kreską. Potem T-Mobile zanotował stratę 11.600 użytkowników, natomiast Orange miał ich nadwyżkę 9.500 podobnie jak Plus 21.000. Tak więc wcale nie był przypadkiem fakt, iż w całym 2019 roku Play stał się najmniej lubianym telekomem w kraju.

Oczywiście w przypadku graczy wirtualnych dalej bryluje Premium Mobile, do którego wchodzi A2Mobile (absolutny hit zestawień My mobile RANKING). Był on nad kreską aż 13.700 numerów, czyli więcej nawet od giganta Orange. Na plusie są również Lajt Mobile (niespełna 2.800), Mobile Vikings (2.100) oraz ku zaskoczeniu sprzedane Virgin Mobile (800). Pod kreską mamy Lycamobile (prawie 350) oraz Klucz Mobile (9).

(fot. Play)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Play z największym odpływem klientów i sporymi podwyżkami cen”

 1. Jan Odpowiedz

  Kogoś to dziwi? Koszt abonamentów z najtańszymi telefonami w Play to juz ponad 100zł miesięcznie, sam abonament wychodzi około 70-80zł za to samo co na kartę jest za ponad dwa razy mniej, nawet w samym Playu. Żeby zamydlić oczy, dorzucają jakieś dodatki jak Play Now czy Tidal ale tylko na kilka miesięcy a umowa jest na dwa lata, ale mało komu jest to potrzebne.

 2. Jan Odpowiedz

  Play z najtańszej sieci staje się najdroższą i nie idzie za tym jakość połączeń czy internetu.

  • Kamil

   Akurat jakosc internetu mają dobra, u mnie na karte w Toruniu oferują 5G w ofercie na karte (!)

   Aczkolwiek Red Bull Mobile mocno polecial w dol My mobile RANKING 🏆

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt