My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Sieć lajt mobile z pakietem 300 GB i No Limitem L sprawdzi się podczas pandemii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Pakiet No Limit L o wielkości aż 300 GB dostępny w sieci komórkowej lajt mobile bardzo dobrze sprawdza się w trudnym okresie pandemii. Używając w sposób swobodny smartfonu naprawdę ciężko jest wykorzystać choćby 50 GB. Tutaj mamy dwa razy tyle zapasu danych niejako na dokładkę. Do dyspozycji klienta czeka 100 GB do wykorzystania w dzień oraz aż 200 GB w nocy (pomiędzy godzinami 1.00 i 8.00 rano). Oprócz tego mamy nieograniczone rozmowy z wiadomościami (SMS/MMS).

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Nawet porównując z innym No Limitami zauważymy, że mało który operator oferuje aż tak dużą paczkę mobilnego internetu. To oznacza dla konsumenta praktycznie wolność w kwestii prawdziwego użytkowania inteligentnego telefonu komórkowego bez zmartwień. Może on na nim oglądać teledyski na YouTube bez irytujących lejków czy pobierać ulubione aplikacje z dedykowanych sklepów Google Play (Android) lub App Store (iOS). Tutaj mogą się sprawdzić zwłaszcza nocne aktualizacje hurtowe wszystkich tytułów podczas snu. W dzień zaś możemy wykonywać na nim standardowe czynności typu wysyłanie poczty Email lub przeglądanie powiadomień z serwisów społecznościowych. Nie wolno zapominać o obecności w No Limicie często pomijanych MMSów. Niby mała rzecz, a potrafi cieszyć brakiem pobierania opłat za wysyłanie multimedialnych wiadomości z zdjęciami.

Czasami możemy też spotkać niespodzianki (dla niektórych haczyki) w postaci niedostępności numerów stacjonarnych. Tutaj nie ma to miejsca. Podobnie jest z obecnością krystalicznie czystych rozmów w jakości HD Voice. Wkrótce powinien się pojawić super szybki mobilny Internet w technologii 5G. Wszak lajt mobile działa na infrastrukturze Plusa, a on jako pierwszy oferuje taką możliwość poznania rozwiązań przyszłości. Na koniec warto rzucić okiem na tzw. W4 (Wielką Czwórkę) operatorów strukturalnych, która nie ma dużych pakietów danych. To pokazuje kolejny raz, iż ci mniejsi gracze wirtualni (w MVNO) są atrakcyjni. Mogą sobie na to pozwolić oszczędzając duże budżety marketingowe wydawane na zawsze drogich celebrytów w reklamach.

Orange z 85 GB miesięcznie też przegrywa z 300 GB

Francuski telekom Orange zabłysnął oferowaniem 1 TB w skali roku, co przekłada się na około 85 GB danych co 30 dni do wykorzystania połączone z No Limitem (rozmowy z wiadomościami). Niestety, ale największą wadą u niego jest płatność z góry za 365 dni spokoju. Wiele osób przez to nigdy nie zdecyduje się na ten krok zakupowy. Wpływ na to ma pewnego rodzaju bariera psychologiczna. Zdecydowanie lepiej jest więc wydać 39,99 PLN niż 360 PLN na starcie. Tak właśnie jest w rozwiązaniu No Limit L dostępnym w lajt mobile. Więcej szczegółów znajdziemy na www.lajtmobile.pl/abonament/oferta-abonament. Aż chciałoby się powiedzieć, że nigdy nie może być za pięknie.

T-Mobile wciąż ma lejek 15 Mb/s, a za pasem 5G

Najgorszą rzeczą od lat w T-Mobile jest obecność lejka 15 Mb/s. Co z tego, że konsument kupił normalnie pakiet jak i tak musi się liczyć z ograniczeniami. Tylko pozornie nie ma to znaczenia podczas oglądania filmów na YouTube czy Netflix. Problemy zaczną się dopiero później, gdy zaczniemy chociażby pobierać grę o wielkości 1-2 GB z sklepu. Zupełnie inaczej ona się ściągnie na internecie o pełnej prędkości, a zwolnionej. Zwłaszcza nocną porą możliwe są transfery rzędu 100 Mb/s na łączności LTE+ (4G+). W takiej sytuacji będziemy czekać zdecydowanie dłużej. Na całe szczęście nie wszędzie tak jest wliczając w to wyżej nadmieniony lajt mobile działające bez ograniczeń.

Play również nie zbliżył się z 50 GB

Fioletowy operator kiedyś był jokerem. Aktualnie nieco zwolnił szalone, rewolucyjne tempo. Nawet chwalony przez My mobile Play Next ma do dyspozycji 50 GB miesięcznie. Cóż to jest na tle 300 GB, czyli aż sześciokrotnie większych do wykorzystaniu transferu. Dobrze, że chociaż u niego nie trzeba płacić z góry jak w Orange oraz nie ma irytującego spowalniacza prędkości w stylu 15 Mb/s na wzór T-Mobile. Kto wie, może jeszcze doczekamy się kiedyś dynamicznie działającego P4 jak za czasów swojej świetności. Był to głównie początek jego działalności w kraju nad Wisłą, a dokładniej mówiąc moment szturmowania rynku telekomunikacyjnego.

Plus coraz droższy na tle operatora MVNO

Pewne określenie mówi, że uczeń przerósł mistrza. Można je przełożyć do Plusa, który jest zdecydowanie droższy od partnerskiego operatora wirtualnego lajt mobile. W dodatku ma mniejsze paczki internetu do dyspozycji w No Limitach. Co prawda oferuje on już nowoczesną technologię 5G, ale tylko kwestią czasu jest jej przejście do partnerów działających w roamingu krajowym (MVNO). Otvarta już zapowiedziała jej wdrożenie. Za chwilę jej śladem pójdą inne telekomy wirtualni bazujący na infrastrukturze Polkomtela, czego przykładem jest także lajt mobile. Oby ten moment nastąpił możliwe szybko.

(fot. Lajt Mobile/My mobile)

Artykuł powstał we współpracy z lajt mobile

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Sieć lajt mobile z pakietem 300 GB i No Limitem L sprawdzi się podczas pandemii”

  1. Derick Odpowiedz

    Tylko czemu tych najbardziej oplacalnych pakietow danych nie ujmujesz w rankingu i zestawieniu pakietow? One niejednemu moga zastapic net stacjonarny. Wystarczy kupic mobilny router i mozna rezygnowac z kabla o ile ktos nie gra w gry i nie oglada filmow FHD, czy streamow. Naprawde trudno zrozumiec Twoja logike postepowania. Dziwak nad dziwaki. 🙂

    • Kamil

      Raczej do streamingu Apple TV sie nie nadaja, poniewaz szybko zostana zuzyte, aczkolwiek ten nocny pakiet 200 GB fajnie moglby byc wtedy skonsumowany (nic sie nie marnuje). 100 GB zas spokojnie wystarczyloby mi na Sony Xperia 10, nawet przy zabawach w upload klipow na YouTube

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt